Haberhattı

Giriş Tarihi: 22.11.2014
Haberhattı
DENİZLİ'DE REKOR ALTYAPI YATIRIMI
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri'nin (DESKİ), 19 ilçe ve bağlı mahallelerine yönelik yapacağı 5 yıllık yatırım planı açıklandı. Denizli geneline 5 yılda 1 milyon 230 bin metre sadece içme suyu şebeke hattı yapması öngörülen DESKİ, 2015 yılı mali yatırım planına göre ise 554 bin metre içme suyu hattı, 360 bin metre atık su ve 43 bin metre yağmursuyu hattı yapacak. 5 yılda yapılacak içme suyu hattı uzunluğunu Denizli-İstanbul-Denizli mesafesiyle eşdeğer tutan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DESKİ'nin yeni kurulmuş bir birim olmasına rağmen 7 ayda çok büyük hizmetlere imza attığını söyledi

HOLLYWOOD'TAKİ İZMİRLİ, GENÇLERLE
Iron Man 3, Dracula, Guardians of Galaxy gibi ses getiren filmlerde kompozitör olarak görev alan İzmirli efekt uzmanı Levent Haseki, İzmir Üniversitesi (İZÜ) öğrencileri ile bir araya geldi. Haseki, çalıştığı filmlerden örnekler eşliğinde kısa ve uzun metrajlı yapımlarda görsel efektlerin nasıl uygulandığını anlattı ve öğrencileri, dünya çapında çalışmalar içinde yer almaları için yüreklendirdi. Haseki, "Artık internet aracılığı ile pek çok programın nasıl kullanıldığını öğrenmek ve pratik geliştirmek kolay. Yabancı dilinizi geliştirin, uzmanlığınızı geliştirin ve uluslararası projelerde yer almak için girişimlerde bulunun" dedi.

MENDERES'TE ASFALT ÇALIŞMASI HIZLANDI
Menderes Belediyesi, Görece ve Barbaros Mahallesi'ndeki bozuk yolları, sıcak asfaltlama ile düzeltti. 62 yıllık belediye tarihinde ilk kez kendi ekip ve ekipmanıyla yol yapım çalışmalarını gerçekleştiren Menderes Belediyesi, ilçenin dört bir yanındaki çalışmaları kapsamında, Görece ve Barbaros Mahallesi'ndeki bozuk yolları da yeniledi. İki mahallede toplam 2 kilometrelik sıcak asfalt uygulaması belediye tarafından yapıldı. Belediye Başkanı Bülent Soylu, " Belediye tarihinde ilk kez kendi ekipmanımızla yol yapım çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Bizim dönemimizde Menderes'te bozuk yol kalmayacak" diye konuştu.

CHP'DE URLA İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ
Urla'da CHP İlçe Başkanı Yusuf Baratalı, bu görevinden istifa ettiğini açıkladı. Kurultay öncesi 29 ilçenin Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması yaptığı toplantıya katılmayarak dikkat çeken Baratalı, "Yerel seçim sürecinde yönetimde yer alan asil üyeler meclis üyelikleri için istifa etmişti. Yerine gelen yedek üyeler ile sistem yürümedi. Zaten en son kongreyi 2,5 yıl önce yapmıştık. Partide kongre isteyenler vardı. Onlara bir fırsat oluşturalım istedim" dedi. Kılıçdaroğlu'nun istifasını isteyen eski milletvekili Bülent Baratalı'nın oğlu olan Yusuf Baratalı o dönem işlerinin yoğunluğundan destek toplantısına katılamadığını açıklamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haberhattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN