Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Egelileri mest etti

Giriş Tarihi: 3.2.2015
Egelileri mest etti

Hafta sonunu partisinin kongrelerine katılmak üzere Ege Bölgesi'nde geçiren Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun; İzmir, Denizli ve Manisa'ya ilişkin müjdeli haberleri bölgenin gündemine oturdu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin kongrelerine katılmak üzere hafta sonunu Ege'de geçirdi. Gittiği her şehirde büyük bir coşku içinde karşılanan Başbakan Davutoğlu, başta İzmir olmak üzere, Manisa ve Denizli'de önemli müjdeler vererek bölgenin gündemine oturdu. İzmir'in önde gelen sivil toplum kuruluşlarının başkanları, kente Başbakanlık Ofisi açılacak olmasından ve dosya halinde taleplerini ilettikleri Davutoğlu'nun iş dünyasıyla buluşmasındaki açıklamalarından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

EXPO'YA DESTEK SÖZÜ
İzmir iş dünyasıyla Kaya Termal Otel'de biraraya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, İzmir'e yönelik müjdeler verirken yemekte İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş'la biraraya geldi. İzmir'e yönelik projelerini Başbakan Davutoğlu'a sunduğunu belirten Demirtaş özellikle Meclis kararı alarak gündeme getirdikleri İzmir'de düzenlenecek olan 2023 Dünya EXPO'su konusunda destek istediklerini belirtti. Başbakan Davutoğlu'nun konuya çok sıcak baktığını belirten Demirtaş, Başbakanın hazırlıkların hemen başlaması adına çalışma yapılmasını istediğini ifade etti. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar da, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, içerisinde kentin istek ve ihtiyaçlarına yönelik taleplerin bulunduğu dosya verdi. Başkan Yorgancılar, "Sayın Başbakanımıza İzmir'in, istihdam, işsizlik, teşvik ve jeotermal teşvikleri gibi öne çıkan taleplerinin bulunduğu bir dosya sunduk. Kendisinden bu taleplere yönelik destek istedik" dedi. İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Başbakan Ahmet Davutoğlu himayelerinde Kaya Thermal Otel'de gerçekleştirilen İzmir İş Dünyası ve Sivil Toplum Buluşması yemeğine katıldı. Toplantıdaki konuşmasında İzmir'in hinterlandının tüm Anadolu hatta Asya ülkeleri olduğunu vurgulayan Başbakan Davutoğlu, Alsancak ve Çandarlı Limanlarının bölgenin lokomotifi olacağını belirtti. İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi olarak her zaman her platformda İzmir'in limanlar kenti olması gerektiğini vurguladıklarını belirten Öztürk, "Sayın Başbakanımızın ulaşım ve limanlar konusunda İzmir'in potansiyelini bu denli vurgulaması sektör temsilcileri olarak bizleri memnun etti. İzmir, Aliağa ve Çandarlı gibi, Bölge limanlarını tüm Anadolu'ya bağlayacak demiryolu ve karayolu ulaşım hattı projelerinin tamamlanmasıyla Asya'nın potansiyelini Akdeniz'e indiren İzmir'in mevcut gücü daha da artıracaktır" diye konuştu. Tariş Üzüm Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Türker; Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ülkemizdeki tüm okullarda yılda 60 bin ton kuru üzüm dağıtılacağı yönündeki açıklamalarından büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Tariş olarak, bugüne kadar okullarda üzüm dağıtılması yönünde sürekli talepte bulunduklarını ve bu konuyu yetkililer nezdinde daima gündeme getirdiklerini belirten Türker, "Bu projenin, ülkemizde genç nesillerin üzüm ürünü ile tanışması ve üzüm tüketim alışkanlığının kazanılmasına katkı yapacak" söyledi.

DENİZLİ GELİŞTİ
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Denizli'nin, büyük lütuflarla bereketlenmiş mümbit bir kent olduğuna işaret etti. En kaliteli tarımın yapılacağı havzaların burada bulunduğunu, organize sanayi bölgelerinde de Denizli'nin kat ettiği mesafenin gözlenebileceğini belirten Başbakan Davutoğlu, "Biz, Denizli'yi Türk ekonomisinin önemli bir atardamarı haline getirmek istiyoruz. Bunun için bu kararları alıyoruz. Sadece Denizli'ye dönük değil, bütün ülke ekonomisinde belli atardamarlar harekete geçirmeye çalışıyoruz" ifadelerinde bulundu.

ŞENGÜL'E TEŞEKKÜR
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Başbakan Davutoğlu'nun da katıldığı AK Parti 5. olağan Genel Kurulu'nda partilerine geçen Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Şengül'e teşekkür açıklamasında bulunarak, "İnşallah çok başarılı hizmetleri Kiraz halkına sunacaktır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Egelileri mest etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN