Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manisa'da aday adayı bolluğu

Manisa'da milletvekili olmak isteyenler, saflarını belirlemeye başladı. AK Parti, CHP ve MHP'de aday adayı bolluğu yaşanırken, bu dönem kadın sayısında artış olduğu gözlendi

Giriş Tarihi: 8.2.2015
Manisa'da aday adayı bolluğu
Milletvekilliği seçimleri yaklaşırken Manisa'da seçim kulisleri hareketlendi. Manisalı milletvekili olmak isteyenler bir bir ortaya çıkarken bir kısım aday adayı da seçim çalışmalarına başladıkları görüldü. Lacivert takım merakı saran aday adayları, ortaya koydukları performansları ile dikkat çekmeye çalışıyor.

AK PARTİ'DE GÜÇLÜ ADAYLAR

Manisa'da 2015 Haziran seçimlerinde AK Parti yöneticilerin istediği Keskinoğlu Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Keskin Keskinoğlu'nun ne karar vereceği merakla bekleniyor. Bunun dışında Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Manisa Devlet Hastanesi Endokrinoloji Uzmanı Dr. Sabriye Özkaya Kafesçiler, Alaşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Aydın Er, Eski İl Başkanı Murat Baybatur, MUSİAD Başkanı Abdullah Tekin, Baro Başkan Yardımcısı Av. Ahmet Sofuoğlu, eski milletvekili Av. İsmail Bilen, Alaşehir Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Soygür, öne çıkan isimler arasında yer alıyor. Mevcut milletvekillerinden TBMM Plan Bütçe Komisyon Başkanı Recai Berber'in Manisa'da liste başı olması bekleniliyor. Vekillerden Selçuk Özdağ, ilk adaylığını açıklayan isim oldu. Muzaffer Yurttaş yeniden aday adayı olacak. Hüseyin Tanrıverdi ise, 3 dönem yasağına takılıyor. Adaylık konusunda açıklama yapmayan tek isim ise Uğur Aydemir oldu. Manisa bürokratları arasında Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy'un Erzurum'dan milletvekili aday adayı olacak. Emekli Polis memuru Adil İşbay, belediye meclis üyeliğinden istifa eden Ayşe Hekim oğlu da milletvekili aday adayı olacağı öğrenildi.

VURAL LİSTE BAŞINDA
Manisa MHP'de Erkan Akçay ve Sümer Oral'ın başka illere aday yapılması bekleniliyor. Manisa'ya Oktay Vural'ın liste başı olacağı, eski milletvekillerinden Ahmet Orhan ve Mustafa Enöz isimleri yanında Baro Başkanı Av. Zeynel Balkızı da yer alacağı öğrenildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Veteriner Hasan Eryılmaz, milletvekilliği aday adaylığı için çalışmalarını sürdürüyor. Akhisar'dan Mansur Onay, Salihli Selendi yöresinden eski İl Ticaret Müdürü İrfan Akarsu, eski Şehzadeler Belediye Başkan adayı Cem Çöllü, Eski Alaşehir Belediye Başkanı Kadir Daş, göz doktoru Mehmet Memiş, Manisa için isimleri geçen diğer isimler olarak konuşuluyor. Büyükşehir Genel Sekreteri Halil Memiş, memleketi Trabzon'dan birinci sıra garantisi verilmesi halinde istifa edeceği de öğrenildi.

CHP'DE SESSİZLİK HAKİM
Manisa CHP'de mevcut üç milletvekili Özgür Özel, Hasan Ören ve Sakine Öz bu dönem de yerlerini korumaya çalışacak. Bu isimler dışında merkezden eski il başkanı Cahit Kaplan, inşaat mühendisi Hakan Tatar, Ziraat Mühendisi İbrahim Demran, Dr. Yıldız Tur Biçer, Emekli Albay Kamber Oğur, Av. Mehmet Yeşilyurt, Mustafa Başgülşen, Soma'dan Abdullah Saka, Murat Bayramoğlu, Salihli'den Mazlum Nurlu, Sabri Temel, Demirci'den Saniye Ağagül, Akhisar'dan Hayriye Hacet, Devrim Mestan, İsmail Fikirli, Güngör Lalancı, Nurhan Gül aday adaylığı için hazırlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisa'da aday adayı bolluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN