Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soner Yalçın'ın lüks villası kaçak çıktı

Gazeteci Soner Yalçın, Çeşme'de tarım arazisi üzerine lüks villa yaptırdı. Mühürlenen kaçak villa hakkında yıkım kararı çıktı. Hakkında yasal işlem başlatılan Soner Yalçın, yargı önüne çıkacak

Giriş Tarihi: 11.3.2015
Soner Yalçın'ın lüks villası kaçak çıktı
Sözcü Gazetesi yazarı, odatv. com'un sahibi Soner Yalçın'ın Türkiye'nin en gözde tatil beldelerinden biri olan Çeşme'de tarım arazisine lüks kaçak bir villa yaptırdığı ortaya çıktı. Çeşme Belediyesi, 30 Nisan 2014'te tapu kayıtlarında da Soner Yalçın adına kayıtlı olan kaçak villayı mühürleyip 46 bin 189 lira 56 kuruş ceza kesti. Villa hakkında yıkım kararı çıktı. Çeşme Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü, kaçak villa yaptırdığı için Soner Yalçın hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Yalçın'ın tarım arazisine kaçak villa yaptırdığı için yargılanacağı öğrenildi. Türkiye'nin en gözde tatil beldelerinden biri olan ve her geçen yıl popülaritesi artan Çeşme'de, ünlü gazeteci yazar, odatv.com'un sahibi Soner Yalçın'ın Musalla Mahallesi'nde köylülerden satın aldığı tarım arazisine geçtiğimiz yıl kaçak bir villa yaptığı ortaya çıktı. Çeşme Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Soner Yalçın adına kayıtlı villanın kaçak olduğunu yaptığı kontrolde tespit etti. Kaçak villa belediye ekipleri tarafından mühürlendi. Mühürlenen villaya 30 Nisan 2014'te 46 bin 189 lira 56 kuruş ceza kesti. Villa hakkında yıkım kararı çıktı. Çeşme Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü, kaçak villa yaptırdığı için Soner Yalçın hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Yalçın'ın tarım arazisine kaçak villa yaptırdığı için yargılanacağı öğrenildi. Oldukça lüks görünen villanın büyük bir bahçesi de bulunuyor. Villanın bahçesinde iki adet de kulübe bulunuyor. Villa inşaatının tamamlandığı ancak henüz içinde kimsenin oturmadığı öğrenildi. Bahçe ve çevre düzenlemesi yapılmayan villanın elektriğinin direkten çekildiği, su ihtiyacının ise artezyen su kaynağı ile karşılandığı gözlendi. Soner Yalçın'ın kaçak villasının etrafında at ve eşek çiftliğinden başka ev ya da binanın bulunmaması dikkat çekti. Villa etrafında büyük tarlaların ve tarım arazilerinin bulunduğu görüldü. Ayrıca villanın girişinde büyük harflerle "özel mülktür, girilmesi yasaktır" yazması dikkatlerden kaçmadı. Villanın tapu kayıtlarında da Soner Yalçın adına kayıtlı olduğunu vurgulayan Başkan Muhittin Dalgıç, "Kesilen para cezasının ödenip ödenmediği konusunda herhangi bir bilgim yok. Şu anda villanın bulunduğu alanın imara açılması gibi bir durum söz konusu değil. Villanın bulunduğu yer imar planında tarım arazisi olarak görünüyor. Bu villa herhangi bir şikayet üzerine mühürlenmedi. Arkadaşlarımız yaptığı denetimlerde buranın kaçak olduğunu tespit edip mühürledi. Biz belediye olarak Hasan, Hüseyin ya da başka bir isme bakmıyoruz. Burada bir işlem yapılmış. Kaçak bir inşaat varmış. Kaçak inşaatla ilgili belediye yasal olarak üzerine düşenleri yapmıştır" dedi.

'PARA CEZASI VERDİK'
Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, konu ile ilgili Sabah'a konuştu. Villanın tarım arazisi üzerine yapıldığı için kaçak olduğunu söyleyen Başkan Dalgıç, "Bu nedenle villa mühürlendi. 30 Nisan 2014'te mühürledik. Villa hakkında yıkım kararı çıktı ve para cezası uygulandı. 46 bin 189 lira 56 kuruş ceza kesildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk. Mevzuatta olan her şey uygulandı. Villa sahibi mahkemede yargılanacak. Hakkında hapis cezası çıkıp çıkmayacağı orada netleşecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soner Yalçın'ın lüks villası kaçak çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN