Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teröriste lanet sağduyuya davet

Terör örgütü PKK'nın kalleş saldırıları, yurdun dört bir yanında infiale yol açarken, sivil toplum kuruluşları, protestolarda itidalin elden bırakılmaması gerektiğine dikkat çektiler

Giriş Tarihi: 11.9.2015
Teröriste lanet sağduyuya davet
Türk askeri ve polisine kalleşce saldırılarda bulunan PKK terör örgütü, ülkenin her yerinde olduğu gibi Ege'de de çeşitli eylemlerle lanetleniyor. Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de vatandaşların haklı protestolarının şiddet içermemesinin önem taşıdığını, aksi durumda kardeşlik hukukun zedeleneceğini ve bunun terör odaklarının işine yarayacağını vurguluyor. Kentin önde gelen sivil toplum kuruluşlarının yer aldığı İzmir Başkanlar Kurulu'ndan yapılan basın açıklamasında, "Aziz şehitlerimize Allahtan rahmet, milletimize ve ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Ülkemizin bin yıllık kardeşliğine kasteden ve ulusumuzu bölmeye çalışan hain terörü şiddetle lanetliyoruz. Bölücü teröre karşı gösterilecek duyarlılığın ve tepkinin, milletimiz içinde var olan kardeşlik duygularını bozmayacak şekilde sorumlu, sağduyulu ve teröre inat, birlik ve beraberlik duygularını pekiştirecek olgunlukta olması gerektiğine inanıyoruz. denildi. Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar "Karanlık güçler bilmelidir ki her ne olursa olsun tek bayrak ve tek vatandan asla taviz verilmeyecektir. Kavga etme, polemiklerle zaman kaybetme lüksümüz yoktur. Evladını vatan uğruna şehit veren anaların dağlanan yürekleri dinsin, artık tek bir anamız ağlamasın istiyoruz" ifadelerini kullandı. Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (BASİ- FED) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman,"Sosyal yardımlaşma alanında gönüllü hizmetler veren STK'lar, bu hizmetlerini artık Sivas'ın ötesine de taşımalıdır. Herkesin elini taşın altına koyması artık zorunludur"dedi.

DEVLET-MİLLET BİRLİKTE
İzmir Torbalı Ticaret Odası Meclisi'nin bildirisinde "Terörü lanetleyerek devlet-millet kaynaşmasını ortaya koyacağız. Herkesi sağduyulu olmaya, birbirini anlamaya, kardeşlik hukukunu geliştirmeye davet ediyoruz" ifadelerine yer verildi. Başkan Abdulvahap Olgun'un bildiride, "Milletimizi ayrıştırarak, ülkemizin huzurunu bozmaya çalışanların oyunlarını boşa çıkaracağız. Bu süreçte herkesin daha soğukkanlı ve sağduyulu olması gerektiğine inanıyoruz. Hepimiz uyanık olalım. Bu memlekette Türk'ün de Kürt'ün de Alevi'nin de Sünni'nin de birlikte yaşamak, bu toprakları vatan kılmaktan başka hiçbir şansı yoktur" denildi.

KEMALPAŞA'DA DEV BAYRAK
Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Derneği (KESİAD) şehit olan asker ve polisler anısına, bölgeye dev Türk bayrağı kazandırdı. Dernek Üyesi Bilal Saygılı tarafından yapılan 150 metrekare büyüklüğünde dev bayrak törenle göndere çekildi. Törene, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, Kemalpaşa Kaymakamı Kamuran Taşbilek, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, KOSBİ Başkanı Kamil Porsuk, KESİAD Başkanı Aytekin Öztaş ile sanayiciler ve çalışanlar katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröriste lanet sağduyuya davet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN