İzmir'in rekortmenleri

İzmir'in 2014 yılı gelir vergisi rekortmeni Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas olurken, kurumlar vergisinde ise ilk sırayı yine Philip Morris aldı

Giriş Tarihi: 26.2.2016
İzmir'in rekortmenleri
İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı, kentte 2014 yılı rakamlarına göre en fazla vergi ödeyen mükellefleri plaketle ödüllendirdi. Lucien Arkas, Dominique Voegeli, Nail Özkardeş, Ahmet Cengiz ve Hanif Pehlivanoğlu gibi İzmir iş aleminin önemli isimlerine 27. Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Maliye Bakanı Naci Ağbal imzalı teşekkür belgesi verildi. İzmir'in vergi tahakkuk ve tahsilat oranlarında gösterdiği performansla vergisine sadık bir kent olduğunu belirten İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin, ülke ekonomisine yaptığı katkılar nedeni ile rekortmenlere teşekkür etti.

GÖNÜLLÜLÜK ÖNEMLİ

27. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında 2014 yılı rakamlarına göre en fazla vergi ödeyen İzmirli işadamlarına ve firmalara Bornova Vergi Dairesi'nde plaket töreni düzenlendi. Törene vergi rekortmeni işadamları veya temsilcileri ile Kurumlar Vergisi rekortmeni firmalarının temsilcileri katıldı. Vergi Haftası'nın kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, farkındalık yaratılması, vergiye gönüllü uyumun arttırılması için kutlandığını aktaran İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin, Vergi Haftası boyunca ilkokul öğrencileri, üniversiteler, vatandaşlar ve vergi mükelleflerine verginin bir ödev veya yükümlülük değil, bir vatandaşlık bilinci ve vatandaşlık hakkı olduğunun hatırlatılacağını söyledi. Kamu finansmanlarının en önemli gelirinin vergiler olduğunu ve Türkiye'nin 2015 yılı vergi gelirleri bütçesine İzmir'in yüzde 11.14 oranında katkı sağlayarak büyük bir başarıya attığına dikkat çeken Engin, "Bunda öncelikle siz değerli rekortmenlerin katkıları bizim için önemlidir. Vergi rekortmenlerimiz, yatırım yaparak, risk alarak, istihdam sağlayarak, bu katkıyı sağlamakta ve ülke ekonomisinin büyümesi ve gelişmesi için önemli fedakarlıklar yapmaktadırlar. Bu anlamda hepinize şükranlarımı iletiyorum" dedi. Gelirler vergisi ile kurumlar vergisinde ilk 10'da yer alan rekortmenlerinin ödüllerini İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taçbaşı, İzmir Vergi Dairesi Müdürü Rıfat Engin, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan, İzmir Defterdarı Tamer Utkucu, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanı Murat Olgun, Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanı Muhammet Ağan ve SMMM Odası Başkanı Feyzullah Topçu'dan aldı.

KURUMSAL VERGİ REKORTMENLERİ

1- Philsa Plilip Morris Sabancı ve Tütüncülük San. ve
Ticaret A.Ş adına Dominique Voegeli,
2- MSC Gemi Acenteliği A.Ş adına Gonca Karaalp,
3- Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş adına Hakkı Kubilay Şakar,
4- JTİ Tütün Ürünleri A.Ş adına Vedat Gümüşdelen,
5- Marpot Liman İşletmeleri ve San. Ticaret A.Ş adına Berna Gümüş Sipahi,
6- İsmi açıklanmadı,
7- İmbat Madencilik Enerji Turizm San. ve Tic. A.Ş adına Arif Kurtel,
8- İsmi açıklanmadı,
9- Batıçim Batı Anadolu Çimento San. A.Ş adına Adil Uludağ,
10- İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş adına Feyyaz Yazar teşekkür belgesi aldı.

GELİR VERGİSİ REKORTMENLERİ

1- Lucien Arkas
2- Ahmet Cengiz
3- Bernard Lucien M. Arcas
4- İsmini açıklamadı
5- İsmini açıklamadı
6- Nail Özkardeş
7- Ali Pehlivanoğlu
8- Carina Dezandonati
9- Hanif Pehlivanoğlu
10- İhsan Çınar

Evrim ÖZSAY

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'in rekortmenleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN