Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşgören Vakfı’ndan 100 öğrenciye burs

Nevvar Salih İşgören Vakfı, 100 öğrenciye burs verilmesi için DEÜ ile protokol imzaladı. Vakfın Başkan Yardımcısı Urgun, “Her öğrenci için 2 bin 250 lira burs vereceğiz” dedi

Giriş Tarihi: 19.3.2016
İşgören Vakfı’ndan 100 öğrenciye burs

Nevvar Salih İşgören Vakfı'nda eğitim ve sağlık alanındaki hayırların biri bitmeden yenisi başlıyor. 'Devlet Üstün Hizmet Madalyası' sahibi hayırsever işadamı merhum Salih İşgören'in vefatından kısa süre önce kurduğu ve hayırseverin anısını yaşatma sorumluluğu ile bağışlara devam eden vakıf bu kez de Dokuz Eylül Üniversitesi ile 100 öğrenciye burs verilmesi için protokol imzaladı.
Daha önce başta Emniyet, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve İzmir'deki devlet üniversiteleri başta olmak üzere birçok kurumla burs protokolü imzalayan Nevvar Salih İşgören Vakfı şimdi de Dokuz Eylül Üniversitesi'nden 100 öğrenciye burs verecek.

İKÇÜ ile de yapılmıştı
Söz konusu burs protokolü geçtiğimiz gün Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü'nde imzalandı. Protokol; Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün ve Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Urgun tarafından imzalanırken düzenlenen törene vakıf yöneticileri ile üniversite yetkilileri katıldı. Protokol çerçevesinde Nevvar Salih İşgören Vakfı, Dokuz Eylül Üniversitesi'nden 100 öğrenciye bu öğretim döneminde her öğrenci için toplam 2 bin 250 lira burs verecek.
Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Urgun, vakıf olarak bütün hayırları devlet kurumları aracılığı ile yapmaya özen gösterdiklerini belirtti, "Son dönemde özellikle İzmir'deki üniversitelerin eğitim programlarına destek noktasında önemli çalışmalara imza atıyoruz.
Daha önce Katip Çelebi Üniversitesi ile burs protokolü imzalamıştık. Emniyet Müdürlüğü'nce belirlenen ögrencilere ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından bildirilen hükümlülerin yakınlarına burs veriyoruz. İzmir'in en köklü eğitim kurumlarından biri olan Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerine de burslarımızla destek olmaya çalışıyoruz. Dokuz Eylül Üniversitesi ile farklı alanlarda işbirliklerimiz de devam ediyor" şeklinde konuştu.
Dokuz Eylül Üniverstesitesi Rektör Prof. Dr. Mehmet Füzün de merhum Salih İşgören ile sağlığında çok önemli projelere imza attıklarını, vefatından sonra da aynı işbirliğinin Nevvar Salih İşgören Vakfı ile devam ettiğine dikkat çekti. Füzün, "Nevvar Salih İşgören Vakfı yöneticilerine 100 öğrencimiz için sağlanan burslar nedeniyle teşekkür ediyorum. Öğrencilere yapılan yardımlar en hayırlı işlerin başında geliyor. Nevvar Salih İşgören Vakfı ile eğitime yapacakları değerli katkıları için yakın temasımız bundan sonra da devam edecek" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşgören Vakfı’ndan 100 öğrenciye burs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN