Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Folkart’ın satış ofisi bile farklı

Bornova Yeni Kent Bölgesi’nde inşa edilen yeni yaşam merkezi Folkart Time projesinin yanı sıra farklı bir mimari tarzla inşa edilen satış ofisi ile de beğeni topluyor

Giriş Tarihi: 22.5.2016
Folkart’ın satış ofisi bile farklı
FOLKART Yapı'nın "Şimdi senin ın!" sloganıyla yola çıkarak inşa etmeye başladığı, içerisinde konut, ofis, kolej ve ticari alanların bulunduğu karma projesi Folkart Time; reklam filmi, mimarisi ve proje için özel hazırlanan satış ofisi binası ile çekiyor. İlgi odağı haline gelen Folkart Time Satış Ofisi, projenin ana temasına uygun olarak "zaman" kavramını mimari bir bakış açısıyla sunuyor. Atmosphere Mimarlık tarafından hazırlanan Folkart Time Satış Ofisi Binası'nın, dış cephesi "zamansız"lık kavramını soyut bir biçimde ortaya koyuyor. Heykeltıraş İlhan Koman'ın 1980 yılında tamamladığı İstanbul'daki Akdeniz Heykeli'nden esinlenen Mimar Hüseyin Birman'ın hazırladığı proje, Parametrik Mimari'nin çarpıcı bir örneği olarak gösteriliyor. Hayatın farklı dilimlerini oluşturan "zaman" kavramının dış cephe tasarımına yansıtıldığı, böylelikle insan yaşamındaki zaman dilimlerinin ve değişkenliklerin mimari bir şölen olarak sunulduğu satış ofisinde örnek ofis ve konutlar da yer alıyor.

DİKKAT ÇEKİCİ, ESTETİK
Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, ofisi tasarlayan mimar Hüseyin Birman ile bir araya gelerek, teşekkür etti. Mimar Hüseyin Birman ise, "Folkart Yapı'nın tasarıma olan çağdaş, titiz ve yenilikçi bakış açısını Folkart Gallery projesinde tanıma fırsatı bulmuştuk. Bu proje 'tasarım alanında limit ve sınırlamanın olmadığı' ender projelerden biri oldu. Folkart'ın projelere cesaretli yaklaşımı tasarımda cesur davranmamızı sağladı" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Folkart’ın satış ofisi bile farklı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN