Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taş üstüne taş koymadı

Balbay’ın 35 Proje ile ilgili gerçek dışı değerlendirmesine tepki gösteren AK Partili Kaya, “’li vekil şecaat arz ederken sirkatin söylemiştir. Laf üstüne laf koyanlar, taş üstüne taş koymayı bilmez” dedi

Giriş Tarihi: 28.5.2016
Taş üstüne taş koymadı
AK Parti Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın AK Parti'nin İzmir ile ilgili en önemli taahhütleri arasında yer alan 35 Proje ile ilgili basına yansıyan açıklamalarını değerlendirdi. Balbay'ın açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını belirten Kaya, "Sayın Balbay, her zaman yaptığı gibi yine baltayı taşa vurmuştur. 35 Proje ile ilgili değerlendirmeleri oldukça hatalıdır, tutarsızdır. Gerçi kendisinin bu konuyla ilgili yaptığı gerçek dışı değerlendirmeleri pek garipsemiyorum. Çünkü, kendisinin ilgi alanı toplum mühendisliğidir, içi boş hamasi söylemlerde bulunmayı marifet zanneder. Kendisi laf üstüne laf koymayı iyi bilir, ancak bu ülke için taş üstüne taş koymayı hiç bilmez. Millete hizmet yolunda gerçekleştirilen yatırımlar hakkında değerlendirmelerde bulunmak harcı değildir. Yaptığı açıklamayla, şecaat arz ederken sirkatin söylemiştir. İzmir'i hiç bilmediğini, kentin gündeminden çok uzak olduğunu açıkça ortaya koymuştur" dedi.

YATIRIMLARI GÖRMEDİN Mİ?
CHP'li Balbay'ın uzmanı olmadığı, bilgisi olmadığı, takip etmediği konularda konuştuğunu ifade eden Kaya, "35 Proje'den iki tanesinin gerçekleştiğini iddia ediyor. En büyük projelerden birisi olan Adnan Menderes Havalimanı Yeni İç Hatlar Terminali'ni gerçekleştirilemeyen vaat olarak belirtiyor. Maliyeti 60 milyar lirayı bulan 35 Proje'de yapımına başlanan ve tamamlananların sayısı 25'i buldu. 7 tanesi bitti, 18 tanesinin çalışması sürüyor. 10 tanesi de proje aşamasında. Kast ettiği yatırımların sadece bir tanesi olan Konak Tüneli'ni bugüne kadar 10.5 milyon araç kullandı. İzmir'de 1 milyon 221 bin 238 aracın bulunduğu hesaplandığında, her aracın en az 4 kez Konak Tüneli'ni kullandığı ortaya çıkıyor. Bugün Konak Tüneli'yle birlikte İzmirlilere eski parayla yıllık 25 trilyon akaryakıt tasarrufu sağlanıyor. 'nin en büyük iç hatlar terminali olan Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali 250 milyon euro yatırım tutarı ile İzmirimize kazandırıldı. Burayı açılışından itibaren 20.5 milyon yolcu kullandı. Acaba kendisi İzmir'den Ankara'ya gidip gelirken söz konusu yatırımı görmüyor mu? Hadi diyelim uçakla gidip gelmiyor, karayolunu kullanıyor. İnşa edilen duble yollarda, köprülü kavşak ve viyadüklerde, tünellerde seyahat etmiyor mu? Muhalefet edeceğim derken insaf ölçüsünü kaçırmamak lazım. Büyük ve dev hizmetleri ülkemize ve İzmir'e kazandırıyoruz. Türkiye'yi İzmir'e bağlıyoruz. Vizyonu dar olanlar, bizim hayallerimize yetişemiyor" şeklinde konuştu.

KOCAOĞLU DA SEVİNDİ
Başbakan Binali Yıldırım'ın ülke için olduğu kadar İzmir için de büyük şans olduğunu vurgulayan Kaya, "İzmir'in değeri Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte artarak devam edecek. İzmir'den bir Başbakan çıkması İzmir için büyük bir şanstır. Bunu CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu bile sevinçle karşıladı. Benim muhalefete tavsiyem, polemik yerine proje üretmeleridir. Kentimiz adına varsa bir önerileri, getirsinler biz de destek olalım. Hep birlikte İzmir'i geleceğe taşıyalım" sözlerini sarf etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taş üstüne taş koymadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN