Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK’yı ve FETÖ’yü ortak akıl yönetiyor

İzmir’deki PKK’ya yönelik operasyonlarda Fetullah Gülen’in kitapları ele geçirildi. Emniyet yetkilileri verilerin iki terör örgütünün de bir ortak akıl tarafından yönetildiğini ortaya koyduğunu ifade etti

Giriş Tarihi: 18.8.2016
PKK’yı ve FETÖ’yü ortak akıl yönetiyor
İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin son 1 haftada terör örgütü PKK'ya yönelik yaptığı operasyonlarda Fetullah Gülen'in kitaplarının ele geçirilmesi, PKK elebaşlarının, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası devletin zayıfladığı düşüncesiyle şehirlerde talimatı verdiğinin belirlenmesi, "İki terör örgütünü de bir ortak akıl yönetiyor" biçiminde değerlendirildi. 14 Ağustos'ta eylem hazırlığı yapan PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H Ege Bölge sorumlusu Heval kod adlı Tuna gözaltına alındı. Önceki gün YDG-H üyesi 11 kişiye yönelik operasyonda yapılan aramalarda Fetullah Gülen'in kitaplarının çıktı. PKK operasyonunda ilk defa Gülen kitapları çıkmasını yorumlayan emniyet yetkilileri, "PKK operasyonlarında Fetullah Gülen kitaplarının çıkması her iki örgütün de ortak akıl tarafından yönetildiğini gösteriyor. PKK elebaşları devletin zayıfladığını, güvenlik güçlerinin kan kaybettiğini söyleyerek metropollerde eylem yapın talimatı verdi. PKK ve FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik operasyonlarımız hız kesmeden devam ediyor" dedi. İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik 5 ayrı operasyon düzenlendi. Bornova ve Karabağlar ilçeleri başta olmak üzere belirlenen adreslere yapılan baskınlarda, toplam 22 kişi gözaltına alındı. Adreslerde çok sayıda örgütsel doküman da bulundu. ilk defa bir PKK operasyonunda, Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) elabaşı Fetullah Gülen'in kitapları da ele geçirildi. Teröristlerin, PKK'nın ilk eylemini gerçekleştirdiği 15 Ağustos 1984 tarihinin yıldönümünde, kentte ses getiren bombalı bir eylem planladığı da belirlendi. 14 Ağustos gecesi, bombalı saldırı yapmayı planlayan teröristler ile gençlik yapılanmasının sözde Ege Bölge Sorumlusu olarak kente gelen 'Heval' kod isimli Tuna gizlendiği evde yakalanarak gözaltına alındı.

SOKAK ÇATIŞMASI PLANI
Aydın'ın, Nusaybin, Cizre gibi ilçelerde olduğu gibi İzmir'de, belirlenen bölgelerde, sokak çatışmaları çıkarmayı planladığı öğrenildi. Aydın'ın, yakalanmamak için, kendisine yardım ve yataklık eden ailelerin evlerinde misafir gibi gizlendiği saptandı. Aydın'ın terör örgütünün sözde özerklik ilan ettiği Cizre, Nusaybin, Sur ve Yüksekova gibi bölgelerde oluşturduğu örgütün silahlı aparatlarından "Yekineyen Parastina Sivil- Sivil Savunma Birlikleri" (YPS) kanadını İzmir'de de oluşturmak için geldiği belirlendi. PKK operasyonunda ilk defa Gülen kitapları çıkmasını yorumlayan emniyet yetkilileri, "PKK elebaşları devletin zayıfladığını söyleyerek metropollerde eylem talimatı verdi. PKK ve FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik operasyonlar kesintisiz sürüyor" değerlendirmesini yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK’yı ve FETÖ’yü ortak akıl yönetiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN