Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şükür ki gerçekler gün yüzüne çıkıyor

Kızının da mağdur edildiği ’deki “askeri casusluk” soruşturmasının bir kumpas olduğunu daha o dönemde dile getiren Vali Yardımcısı Köten,”Bu davayla bizleri linç etmek istemişlerdi” dedi

Giriş Tarihi: 23.8.2016
Şükür ki gerçekler gün yüzüne çıkıyor

Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) kumpası olduğu ortaya çıkarılan 'deki "askeri casusluk" davasında örgüt yöneticisi olmak suçlamasıyla 27 ay cezaevinde tutulan Safiye Köten'in Vali Yardımcısı babası Kamil Köten, "Bizleri linç etmek istediler. Diğer kumpas davaları direkt askerlere dönüktü ancak İzmir'dekinin bürokrat ayağı da çok genişti" diye konuştu. Egeli Sabah'a açıklamalarda bulunan Köten, Devletin FETÖ ile mücadelede gereğini yaptığını belirterek, şunları kaydetti: " Rabbime hamdolsun ki gerçekler gün yüzüne çıkıyor. Biz de bu süreçte bir şeyler söylemeden ziyade görevimizi yapıyoruz. FETÖ ile mücadelede devletin verdiği yetkiler çerçevesinde söylemden ziyade Sayın Valimizin önderliğinde mücadele ediyoruz, artık iş yapıyoruz. FETÖ'cüler 'askeri casusluk' davası ile sadece kendilerinden olmayan askerleri değil, bürokratları da tasfiye etmek için kumpas kurdu. Bu kumpas davası askerden çok FETÖ'nün sivil bürokrasiye açılma davasıydı. Artık ben de, çocuklarım da mütevazi hayatımızı yaşamak istiyoruz. 4 çocuğumdan ikisini evlendirdim. Çok mutluyum. Hamdolsun ki bizler görevimizin başındayız. Allah'ın izniyle FETÖ ile mücadelenin içindeyiz. Söz söylemeden öte artık FETÖ ile mücadele yapıyoruz."

O ZAMAN SÖYLEMİŞTİ
İzmir'de 5 yıl önce FETÖ/PDY tarafından sahte delillerle oluşturulan söz konusu davada askeri bilgi ve belgeleri kurduğu ilişkilerle temin ederek örgüte kazandırdığı iddiasıyla Safiye Köten tutuklanınca o dönemde Akhisar Kaymakamı olan babası Kamil Köten, bütün bunların kumpastan ibaret olduğunu adeta haykırmış ve 24 yaşındaki kızı için, "Kızım YAŞ kararlarında dahi etkili olacak güce sahipse babasını neden vali yapamamış" diye konuşmuştu. Safiye Köten, mahkemede verdiği ifadede, evinde yapılan aramada ele geçirilen materyallerin kendisine ait olmadığını söylemiş, kayda alınan kamera görüntülerinin incelenmesini istemişti. mahkemeye "görüntülerin bozuk olduğunu" bildirmiş ancak daha sonra kayıtlara ulaşılmıştı. Kayıtlarda, Safiye Köten'in evinde arama yapan polisin mutfak dolabının üstüne elini atar atmaz beyaz bir poşet bulması, diğer polisin, "İyi yere koymuşlar ha" demesi dikkat çekmişti. Polisler Köten'in "bulunanların kendisine ait olmadığını söylemesini tutanağa geçirmeyi unuttuklarını" söylemişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şükür ki gerçekler gün yüzüne çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN