Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyal medyadaki yalanlara sert cevap

Giriş Tarihi: 6.9.2016
Sosyal medyadaki yalanlara sert cevap

Büyükşehir Belediye Başkanı sosyal medyada kendisine yönelik yürütülen iftira fitne ve fesat kampanyasına itibar edilmemesini istedi

Sosyal medya üzerinden kendisi hakkında çıkartılan dedikodulara da cevap veren Başkan Uğur, 'de FETÖ ile en büyük mücadeleyi kendisinin verdiğini ifade etti. Uğur, "Kendini bilmez bir çok adam var. 'Edip Uğur, belediye başkanı ilk gün kaçtı'. 'Neden kaçtı? Edip Uğur sen neredeydin?' habire soruyor. Araştırıyor. Bunlar şerefsiz, gazeteci bozuntusu, ahlaksız. Bunlar burada da dolaşıyor. Fitne fesat dolaşıyor. Bunları devletle de görüştüm. Darbe gecesi ben İçişleri Müsteşarımız Selami Altıok ile beraberdim. Sayın Valimiz ile birlikte üç kişi beraberdik. Biz belediye olarak bütün iş makinelerimiz ile itfaiyemiz ile Kent Estetiği'nin bütün araçları ile ne icap ediyorsa onu yaptık. Devletimiz ile beraber yaptık. Ahlaksız, utanmaz, rezil. Bunlar ile beraber hareket edenler var. Hepsini biliyorum. Bunların azmettiricileri var. Hepsini biliyorum. Kimler olduklarını. İşte Edip Uğur ayakta. Edip Uğur, 1983'ten beri siyaset yapıyor. Ticarette başarılı, sanayicilikte başarılı, siyasette başarılı. Şimdide Balıkesir Büyükşehir belediyesi başkanı olarak 18 bin kilometre karede hizmet ediyorum" diye konuştu.

HİZMETLER SÜRÜYOR
Başkan Uğur, 23 yaşından bu yana ticaretin içinde bulunduğunu ifade ederek, "Benim hayatım yatırım yapmak ile geçti. Kimya mühendisiyim. 23 yaşında babam Balıkesir'e getirdi, 'Al sana bir fabrika' dedi verdi. Başarıyla büyüttük. Şimdi de Balıkesir'i güzel, marka bir şehir yapmak istiyoruz. Hilton tabelasını astı, şimdi geliyor. Balıkesir'de yok. Nerede yapacaksın. 300 kişi geliyor. 300 kişiyi yatıracak otel yok. Onun yanına da marka bir otel. 1000 yatajlı devlet hastanemiz 15 Ağustos'ta geçici kabulünü veriyor. Bu yıl 1000 yataklı Türkiye'nin en modern hastanesi açılmış olacak. Tıp Fakültesi ve Devlet Hastanesi arasında bir anlaşma yapılıyor. Valiliğimiz ile Üniversitemiz ile bir anlaşma yapıyor. Bizim hastanemiz Üniversite Hastanesi gibi çalışacak. Üniversite 200 yatak var. Balıkesir'de 1000, 1200 oldu. Üniversitedeki doktolar buraya gelecek. Çünkü üniversitede acil servis yok. Yoğun bakım ünitesi yok. İkisi beraber çalıştığı zaman sağlıkta daha güzel bir sağlık hizmeti Balıkesirliler alacak" diye konuştu.

İKİYÜZLÜ DEVLETLER DARBECİLERİ KINAMADI
2001 krizi döneminde Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne alınmama sebebinin Maastricht Kriterleri olduğunu söyleyen Uğur, "2001 krizinde dediler ki sizi Avrupa Birliği'ne almıyoruz. Maastricht Kriterlerini tutturamıyorsunuz. Borcunuzun gayri safi hasılaya oranı yüzde 60'ı geçmeyecek. O zaman bizim borcumuzun gayri safi hasılaya oranı yüzde 120 idi. Şimdi kaç biliyor musunuz? Yüzde 38. Almanya'nınki yüzde 75, İtalya'nınki yüzde 100. Yunanistan'ınki yüzde 120. Hiçbirinin ekonomisi tutmuyor. Türkiye'ninki tutuyor. Ama her türlü ahlaksızlığı yapıyorlar. Darbe oldu doğru dürüst kınamıyorlar bile. 'Darbeyi kınıyoruz.' Peki Haşhaşileri, Fetö'yü, Pensilvanya'yı neden kınamıyorsunuz? İstiyoruz onları. Diyoruz ki gönderin onları buraya. Terörist başını. Onu kınamıyorlar. Hiç bir Avrupa ülkesinden Amerika'dan devlet adamı gelipte 'Sizde büyük bir darbe oldu, büyük bir tehlike atlattınız' demiyor. Ses çıkarmıyorlar. Onlar üzüldü. Çünkü Türk milleti darbeyi önledi. Sokaklara ve meydanlara çıktı. Terörün dini imanı olmaz" dedi.

YABANCI MEDYANIN ÇİFTE STANDARDINA TEPKİ
Başkan Uğur, yabancı medya kuruluşlarının iki yüzlü tavrına da dikkat çekerek, "Avrupa'da bir silah patlasa, 40-50 kişilik gazeteci ordusu var ise, ne kadar yazarçizer televizyoncusu BBC, CNN hepsi gidiyor naklen yayın yapıyor. Gezi olaylarını hatırlayın. Çapulcular Taksim'de dükkânları yağmaladılar, polis araçlarını ters çevirip yaktılar, ambulansları yaktılar, ortalığın altını üstüne getirdiler. Bütün televizyoncular orada. 'insan hakları çiğnendi, insanlara zulüm edildi' dediler. Canlı yayın yaptılar saatlerce, günlerce. Ya şerefsiz adamlar 250 tane şehidimiz var. Meclis bombalanmış, polis harekât merkezi bombalanmış, şehitlerimiz var. Bu şerefsizlerden bir tanesi gelmedi, bir muhabir gelmedi. Televizyon yayını yapmadılar. Bunlar alçak, bunlar bize dost değil düşman" diye konuştu.

UĞUR İLÇELERDEKİ NÖBETLERE DE KATILDI
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı , demokrasi nöbetlerinde Kepsut, Dursunbey, Erdek ve Bandırma'da da vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Uğur'a AK Parti Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, siyasi parti ve STK temsilcileri, Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve binlerce vatandaş eşlik etti. Başkan Ahmet Edip Uğur, vatandaşlarla Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı üyeleri tarafından 15 Temmuz'dan 3 gün sonra sahnede bestelenen 'Durma çık meydanlara, gün beraberlik günüdür' adlı marşı söyledi. Bandırma Kaymakamı ve Erdek Kaymakam Vekili Tuncay Sonel de demokrasi nöbetlerinde yer aldı.

MİLLETE 'AHMAK' DİYEN SAPIK!
Başkan Uğur, hain darbe girişimi sırasında gövdesini tanklara siper eden ve demokrasi nöbetlerinde meydanları dolduran millete teröristbaşı Gülen'in "ahmaklar" dediğini hatırlatarak, "Şerefsiz, ahlaksız. Meydanlara çıkan Türk milletini ahmak olarak niteleyecek kadar sapıttı. Buradaki insanlar şuurlu, bilgili. Vatanını seven insanlar. Cumhuriye Halk Partilisi de var, Milliyetçi Hareket Partilisi'de var. AK Partilisi'de var. Herke burada. Herkes demokrasiye, bayrağına ve ezanına sahip çıkıyor. İşte darbe bu şekilde önlendi" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal medyadaki yalanlara sert cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN