Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Hayır’ adı altında vurgun yapmışlar

Denizli’de yemek şirketi yöneticisi ve çalışanı 8 kişi FETÖ’den tutuklandı. Yemek şirketinin stok fazlası etleri sucuk fabrikasına sattıkları öğrenildi

Giriş Tarihi: 20.10.2016
‘Hayır’ adı altında vurgun yapmışlar
Denizl'de, Fetullahçı Terör Örgütü/lel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/ PDY) yönelik soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 16 şüpheliden 8'i tutuklandı. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından FETÖ/PDY'ye finansal destek sağlayan şirketlere yönelik 2015 yılında başlatılan soruşturmada, örgütün Bayramlarında Denizli'deki kurban kesim yerlerinden biri olan yemek şirketinin, iş adamlarından ve diğer vatandaşlardan alınan kurban hisseleri ile kesilen kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine dağıtmayıp yemek şirketi vasıtasıyla kurumlara satarak, kara akladığı ortaya konuldu.

BEDDUASI TUTSUN DİYE...
Örgütün bir günde yaklaşık 500 büyükbaş hayvan kestirdiği, kesilen kurbanlardan fazla olan etleri Afyon'daki bir sucuk fabrikasına gönderen yemek fabrikasının, et alıp para ödemesi gerekirken, sucuk fabrikasından para alması, örgütün kurban etlerinden çok büyük kazanç sağladığı belirlendi. Örgütün 17-25 Aralık sürecinden sonra FETÖ elebaşısının beddualarının tutması için kurban kestirdikleri, kasabın eline verdikleri "Hocaefendi bundan sonra sıkıntı çekmesin, duaları kabul olsun, bedduaları tutsun, hizmet hareketi tekrar eski günlerine dönsün" diye yazılı kağıttan dua okuyarak kurban kestirdikleri ortaya çıktı. Sadece bir kurban bayramında kesilerek sucuk yapılmak üzere Afyon'a gönderilen stok fazlası kurban etlerinden 3 milyon lira aldığı ortaya çıkan yemek şirketinin, eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı M.Ç'nin akrabalarının da bulunduğu diğer bir yemek şirketi ile usulsüzlükler yaptığı, ihalelerde birbirlerini desteklemek için yüklü miktarda karşılıklı faturalar kestikleri belirlendi. Çalıştırdığı 160 işçinin maaşından üçte birine yakın kısmını görevlendirdiği "imam" vasıtasıyla bankamatikte çektirerek alan örgütün, para vermeye rıza göstermeyeni çalıştırmadığı, FETÖ'nün firmalarından birisi olan yemek şirketinin toplanan himmet paralarını akladığı tahmin ediliyor.

6 İLDE FETÖ OPERASYONU
İZMİR'DE Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/ PDY) yönelik soruşturmalar devam ediyor. FETÖ/PDY'YE yönelik İzmir merkezli 6 ilde düzenlenen operasyonda aralarında TSK'dan ihraç edilen şüphelilerin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilişiği kesilen biri yüzbaşı 11 askerin bulunduğu belirtildi. Gözaltına alınan diğer 9 şüphelinin ise 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılan sağlık ve eğitim kurumlarında çalıştıkları öğrenildi. Öte yandan İzmir'de vatandaşların dini duygularını istismar ederek bağış adı altında "himmet" topladıkları iddiaları doğrultusunda gözaltına alınan 37 şüpheliden 15'i tutuklandı. Aliağa ilçesinde de gözaltına alınan 3 kişiden 2'si cezaevine konuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Hayır’ adı altında vurgun yapmışlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN