İzmir’de film zamanı

Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, bugün başlıyor. Bu yıl 17’ncisi gerçekleştirilecek festival, özel seçkilerle beraber 427 filmi ücretsiz olarak seyirciyle buluşturacak. Festival 6 Kasım’da sona erecek

Giriş Tarihi: 1.11.2016
İzmir’de film zamanı
17'NCİ Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, başta Kültür Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Sinema Genel Müdürlüğü olmak üzere Buca Belediyesi, Konak Belediyesi, Bayraklı Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi ve Bayraklı Belediyesinin destekleri ile gerçekleştiriliyor. Bugün başlayacak ve 6 Kasım tarihine kadar sürecek festival, İzmir Sanat, Fransız Kültür Merkezi, Karşı Sanat Merkezi ve Ege Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Yaşar Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Salonlarında gerçekleştirilecek. uygulamalı eğitim Ünlü oyuncular İrem Altuğ, Bestemsu Özdemir ve Yiğit Kirazcı oyunculuk üzerine televizyon ve sinema ile ilgili deneyimlerini aktarırlarken Türkiye'nin usta yönetmenlerinden Erden Kıral filmleri ve sineması üzerine festival izleyicileri ile buluşacak. Ayrıca Türkiye'nin önde gelen görüntü yönetmenlerinden Uğur İçbak, Oktostore ve İstanbul Post Prodüksiyon Departmanı'nın uygulamalı olarak yapacakları görüntü ve kurgu eğitimleri de merakla bekleniyor. Temel yapım atölyesinde Yonca Ertürk proje hazırlama, sunma ve kaynak bulma konularında bilgi verirken, tasarım konusunda illüstrasyon sanatçısı Ethem Onur Bilgiç tecrübelerini paylaşacak. Tümay Özokur, Yrd. Doç. Dr. M.Melih Korukçu ve yönetmen Ali Adnan Özgür'ün birlikte düzenledikleri atölye ile kamera önü oyunculuğu konusunda tüm bilinmeyenler yanıt bulacak.

BU SERGİ KAÇMAZ
Bandmag dergisinin Antalya Film Festivali için hazırladığı 100 ilüstrasyon ile Türkiye Sineması'nın 100 yılı sergisi, Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde İzmirliler ile buluşacak. Sergide Vurun Kahpeye'den (1949) Yalnızlar Rıhtımı'na (1959), Sevmek Zamanı'ndan (1965) Sürü'ye (1978), Karılar Koğuşu'ndan (1989) Eşkıya'ya (1996), Bal'dan (2009) Kış Uykusu'na (2014), sinemamızın hafızalardan silinmeyen 100 filmine dair 20 genç illüstrasyon sanatçısının çalışmaları yer alıyor. Gösterim ve etkinlik programlarına internet sitesi www.izmirkisafilm.org ve festivalin sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’de film zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN