Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balıkesir OSB yatırımlarla büyüyor

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Balıkesir OSB yatırımlarla büyüyor

Marmara'nın ulaşım üçgeninde yer alan Balıkesir, Organize Sanayi Bölgesi ile yatırımlar açısından büyük bir heyecan uyandırmaya başladı. Son zamanlarda bölgeye yapılan yatırımlar ve mevcut fabrikalar şehir için büyük bir ivme oluşturuyor. Balıkesir'de görevinin ilk yılında tüm yatırımlara destek olabilmek için büyük çaba gösteren Vali Ersin Yazıcı, özellikle kentin kalkınmasında büyük rolü olan sanayicileri yalnız bırakmıyor. Vali Yazıcı, yoğun gündem arasında bulduğu her fırsatta Organize Sanayi Bölgesi'ndeki firmaları ziyaret ediyor.

'SANAYİCİNİN GAYRETİ UMUT VERİCİ'
Vali Ersin Yazıcı geçtiğimiz gün, Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler ve Organize Sanayi Bölge Müdürü Mesut Eray ile birlikte Beksan Çivi ve Eğinlioğlu Zincir Sanayi firmalarına giderek üretim hakkında bilgi aldı. Heyete, üretim süreci hakkında, işadamları Hasan Ali Eğinlioğlu, Hüseyin Bekki ve Abdullah Bekki bilgi verdi. Tesis yöneticilerinden bilgi alan Vali Yazıcı, Balıkesir'e sanayi alanında böylesi tesislerin üretim ve istihdam sağlamasının sevindirici olduğunu söyledi. Yaptığı gezilerde gördüğü pozitif tablodan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yazıcı, "Balıkesirli sanayicinin gayreti tüm ülkeye umut veriyor, devlet olarak işlerin yolunda gitmesi için gerekeni yapmaya hazırız" dedi. Balıkesir OSB'nin sadece Balıkesir için değil bölgeye hizmet verecek, bölge çevresindeki tarımsal üretimi ve sanayi potansiyelini buluşturacak bir merkez olarak düşünülmesi gerektiğini vurgulayan Vali Yazıcı, "Gerek alanı, gerek genişliği, gerekse sahip olduğu derinlik itibariyle bunu karşılayacak bir altyapı zenginliğine sahip. Temel altyapı ve diğer çalışmalar hızla devam ediyor ama tabii ki daha çok tanıtıma ihtiyacımız var" dedi. Üretim tesislerinde de incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, fabrikaların sadece bölgeye değil, Türkiye ve yurt dışına da hitap eden bir çapta olduğunu sözlerine ekledi.

DEVLET HER ZAMAN DESTEK VERİR"
Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur da, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Önemli sanayi bölgelerinden biri olma yolunda hızla ilerliyoruz. Her geçen gün Balıkesirliye yeni müjdeler veriyoruz ve mevcut sanayicilerimizin yanında olduğumuzu bu ziyaretlerle hissettirmeye çalışıyoruz. Motivasyon ne kadar yüksek olursa üretim de o kadar başarılı olur. Bu bağlamda Sayın Valimiz, devletin elini bizlere hissettirerek kentteki yatırım ve üretime destek oluyor. Valimize gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyor, Beksan ve Eğinlioğlu firmalarına başarılar diliyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir OSB yatırımlarla büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN