Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çevreci yatırım Yeşil Elma getirdi

İzdemir Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Halil Şahin, Yeşil Elma Çevre Ödülü’yle çevre duyarlılıklarının ortaya konulduğunu ifade etti

Giriş Tarihi: 19.11.2016
Çevreci yatırım Yeşil Elma getirdi

İngiltere'nin prestijli çevre organizasyonu TheGreen Apple Organisation'un düzenlediği Yeşil Elma Çevre Ödülü'nü kazanan İZDEMİR Enerji, Türkiye'de sanayi dalında bu ödülü alan ilk kurum oldu. Hareketli elektrotlu elektrostatik filtre sistemiyle toz emisyon değerini dünya limitlerinin altına çekmeyi başaran İZDEMİR Enerji, ödülünü Londra'da Parlamento Binası'nda gerçekleşen törenle aldı. İzdemir Enerji Elektrik Üretim AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Halil Şahin, "Yeşil Elma Çevre Ödülü, bronz, gümüş ve altın olarak üç kategoride veriliyor. Biz altın ödülün sahibi olduk. Bugüne kadar her platformda çevreye duyarlı bir tesis yaptığımızı anlattık. Bu ödülle de bizim doğru olduğumuz ortaya çıkıyor. Yaptığımız çalışmaların mükafatı da uluslararası bir kuruluştan aldığımız 'Yeşil Elma Çevre Ödülü' oldu" diye konuştu.

ÇEVRECİLER ÖVMELİ
Kurdukları tesisle çevre konusunda öncülük yaptıklarını söyleyen İzdemir Enerji Elektrik Üretim A. Genel Koordinatörü Dr. Olcay Oymak, " Biz her zaman muhalefetin olmasından yanayız. Çevreci kuruluşların varlığı her zaman olmalı. Şimdi çevrecilerin bizden övgüyle söz etmesini ve referans olarak göstermelerini bekliyoruz. 2,5 yıldır çalışan tesisimiz bu konuda en titiz olan Almanya'dan bile daha üstün konumda" diye konuştu. Oymak, başvuru yapan kurumlara çevreyle ilgili 20 soru yöneltildiğini belirterek, "Tesislerimizle ilgili verileri kendilerine sunduk. Ve bağımsız bir kurul tarafından incelemeye alındık. Kömür yakıtlı enerji santrallerin de çevre açısından önemli hususlardan biri olan toz emisyonun gerekli arıtma teknolojileri ve çevre yönetim sistemlerinin kurulmasıyla çok düşük seviyelere düşürülebileceğini ve yanma sonucu oluşan külün ülke ekonomisine geri kazandırılabileceğini kanıtladık" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevreci yatırım Yeşil Elma getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN