Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP’nin gerçek yüzünü gördüler

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, TBMM Genel Kurulu’nda HDP’li vekillere seslendi. Kaya: Kürtlerin artık sizden tek bir isteği var. O da yakalarından düşmeniz

Giriş Tarihi: 2.12.2016
HDP’nin gerçek yüzünü gördüler
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, TBMM Genel Kurulu'nda "HDP'li milletvekillerine yönelik yapılan gözaltı ve tutuklamaların siyasi operasyonlara dönüştüğü" iddiasıyla meclis araştırması talebiyle grup önerisi veren HDP'ye AK Parti Grubu adına yanıt verdi. HDP tarafından verilen grup önerisinde, bazı HDP'li milletvekillerin antidemokratik yollarla tutuklandığı öne sürüldüğünü söyleyen Kaya, "Halkın oylarıyla seçilen ve bu yüce çatı altında görev yapmaya hak kazanmış bir milletvekili; kendisine tanınan hak ve imtiyazları demokrasinin altını oyacak, demokratik yöntemleri itibarsızlaştıracak şekilde kullanamaz. Siz hem Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yargısını, adaletini tanımayacaksınız, 'Ben ifadeye gitmem' diyeceksiniz, gözaltına alındıktan sonra da 'Ben milletvekiliyim, bana dokunmayın, bana bir şey yapmayın' diyeceksiniz. Yok öyle yağma. Bunlar kabul edilebilir şeyler değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir çadır devleti değildir, bin yıllık devlet geleneği olan bir devlettir" dedi. HDP'lilerin gözaltına alınma sürecinin ardından vatandaşlara sokağa çıkma çağrısı yaptığını ancak bu çağrının vatandaşlar tarafından kabul görmediğini hatırlatan Kaya, "Sizin sıkıntınız belli. Gözaltına alınma süreçlerinden sonra çağrılar yaptınız. Bölge halkına, ülkemizin diğer yerlerinde yaşayan Kürtlere çağrılar yaptınız. 'Meydanlara çıkın' dediniz, 'Direnin' dediniz, 'Tepki gösterin' dediniz; 1 kişi dahi çıkmadı. Size oy verenler de sizi iyi biliyor. Kürtler artık size neden destek vermiyor biliyor musunuz? Çünkü artık sizin gerçek yüzünüzü gördüler" diye konuştu.

"BEDEL ÖDEYECEKLER"
Kaya şöyle devam etti; "Kürtlerin artık sizden tek bir isteği var, o da yakalarından düşmeniz. Selahattin Demirtaş, 'Ben hiçbir şey yapmadım' diyor, 6-8 Ekim olaylarını hiçbirimiz unutmadık. Sırtını terör örgütü PYD'ye, YPG'ye dayayanları unutmadık. Ankara'daki bombalı saldırıyı gerçekleştiren teröristin cenazesine giden milletvekilini unutmadık. Bunların bir bedeli var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlettir ve yargısı bağımsızdır. Yargı organlarımız bugün gereğini yapmaktadır. Şunu net şekilde bilin ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiçbir zaman yenilmeyecek ve Türk Milleti de hiçbir zaman eğilmeyecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP’nin gerçek yüzünü gördüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN