Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu Üniversitesi’nde 1 Mayıs Gerginliği

Giriş Tarihi: 21.4.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 15:50
Anadolu Üniversitesi’nde 1 Mayıs Gerginliği
Anadolu Üniversitesi’nde bir grup öğrenci ile özel güvenlik görevlileri arasında eşine az rastlanır yaşanan arbede de, tekmeden yumruğa, kozalaktan yangın tüpüne kadar her şey kullanıldı. En ilginci ise öğrencilerin, güvenlik görevlilerinin üzerine sıktıkları yangın tüpünü eylemleri bittikten sonra geri teslim etmeleri oldu.
Yaklaşık 30 kadar öğrenci, Yunus Emre Kampüsü’nün yaklaşık 5 metre yükseklikteki Cumhuriyet Kapısı’na 1 Mayıs İşçi Bayramı’na çağrılarına ilişkin pankartı asmak istedi. Pankart asmak için kapının üstüne çıkan öğrencileri, özel güvenlik görevlileri indirmek istedi. Bu sırada öğrenciler ile özel güvenlik görevlileri birbirlerine tekme ve yumruklarla müdahale etti. Gerginlik, daha sonra kapının aşağısında da devam etti. Ardından öğrenciler kampüs içerisinden buldukları yangın tüpünü özel güvenlik görevlilerinin üstüne sıkarak, kozalak fırlattı ve istedikleri pankartı kapıya astılar. Bir süre burada asılı kalan pankartı toplayan öğrenciler, rektörlüğe doğru yürüyüşe geçti. Rektörlük önünde aralarından seçilen 5 temsilcinin yetkililerle görüşmesiyle gerginlik sona erdi.
Öte yandan öğrenciler, bir süre önce üzerilerine sıktıkları yangın tüpünü, rektörlük önünde özel güvenlik görevlilerine teslim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Üniversitesi’nde 1 Mayıs Gerginliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN