Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş dünyasından !

İş dünyasından teröre tepki!

, bu sabah Kayseri'de gerçekleştirilen terör saldırısını sert bir şekilde kınadı.

"MİLLETİMİZ BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE DİMDİK DURACAKTIR"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği () Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Türkiye'nin huzurunu hedef alan bu tür hain saldırılar karşısında, milletin birlik ve beraberlik içinde sonuna kadar dimdik duracağını bildirdi.

Hisarcıklıoğlu, yazılı açıklamasında, bu vahşi saldırıyı lanetlediklerini, terörden medet umanların amaçlarına asla ulaşamayacağını ifade etti.

Bombalı araçla yapılan hain terör saldırısının herkesin yüreğini derinden yaktığını belirten Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin birlik, beraberlik ve huzurunu hedef alan bu tür hain saldırılar karşısında, milletin birlik ve beraberlik içinde sonuna kadar dimdik duracağını vurguladı.

İş dünyasından teröre tepki!

"TANKLA UÇAKLA YAPAMADIKLARINI KALLEŞ BOMBALARLA YAPACAKLARINI ZANNEDENLER, BAŞARAMAYACAKSINIZ!"

Ankara Ticaret Odası () Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Kayseri'de askerleri taşıyan otobüse yönelik bombalı saldırıyı kınadı.

Baran, yaptığı yazılı açıklamada, bombalı saldırıda şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifa diledi. Türk milletinin dün olduğu gibi bugün de bu topraklarda oynanmak istenen oyunların farkında olduğuna dikkat çeken Baran, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Türk milleti dün olduğu gibi bugün de, bu topraklarda oynanmak isteyen oyunların farkındadır. Çarşı iznine çıkan askeri, öğrenciyi sivil vatandaşı kalleşçe katleden, ocaklara ateş düşüren terör örgütü, işte bu yüzden hiçbir zaman insan olamayacaksınız! Bu millet canı yana yana da olsa size taviz vermeyecektir, birlik ve beraberlikten vazgeçmeyecektir". Kayseri'de İstanbul'da ülkemizin neresinde olursa olsun teröre karşı biriz, beraberiz! Tankla, uçakla yapamadıklarını kalleş bombalarla yapacaklarını zannedenler! Başaramayacaksınız! Millet olarak, esnafımızla, tüccarımızla, öğrencimizle, işçimizle, memurumuzla askerimizin, polisimizin yanındayız, seferberlik halindeyiz, biriz, beraberiz"

İş dünyasından teröre tepki!

"MİLLİ SEFERBERLİK... BİZ HAZIRIZ!"

İstanbul Ticaret Odası () Başkanı İbrahim Çağlar Kayseri'deki hain terör saldırısını çok sert bir dille kınadı.

Başkan Çağlar yaptığı açıklamada: "Milletimizin başı sağolsun. Bıçak kemiğe dayandı. Gerekli tedbirlerin alındığını biliyoruz, ama daha da artırılmalı. Milli seferberlik... Biz hazırız!" dedi.

İş dünyasından teröre tepki!

"BU ALÇAKLIĞA LANET OKUMAK ARTIK ACILARIMIZI HAFİFLETEMİYOR"

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, terörün bu sabah ülkenin güvenliği için şerefli görevlerini ifa eden askerleri hedef aldığını belirterek, "Bu alçaklığa lanet okumak artık acılarımızı hafifletemiyor. Her saldırı kenetlenmemizi güçlendiriyor öfkemizi artırıyor. Bu pisliği görmezden gelenler, kendilerini çok daha net, çok daha açıkça belli ediyorlar. Halkımız dostunu da tanıyor düşmanını da. Biz birbirini ve ülkesini seven, canını öne koymaktan çekinmeyen bir halkız. Şerefsiz ve korkak katiller, güzel ülkemizin huzurunu bozamayacak. Onların bu çaresizliği, vahşi yüreklerde öfkeyle karışık bir korkuya dönüşecek. Herkes bilmeli ki bizim öfkemiz daha büyük." ifadelerini kullandı.

Büyükekşi, gencecik canları gözünü kırpmadan katleden bu zihniyetle yılmadan mücadeleye devam edeceklerini aktararak, tüm dünyanın, Türk milletinin mücadelelerden hep galip çıktığına şahit olduğunu anımsattı.

İhracatçı ailesi olarak bu mücadelenin neferi olmaktan her zaman gurur duyduklarını vurgulayan Büyükekşi, şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa, Türk milletine baş sağlığı diledi.

İş dünyasından teröre tepki!

"BİZE DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKLER"

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği () Genel Başkanı Nail Olpak, Kayseri'de gerçekleşen menfur terör saldırısıyla ilgili bir mesaj yayımladı. Olpak yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

"Maalesef hainler hainlik yapmaya devam ediyorlar. Bugün Kayseri Erciyes Üniversitesi yakınlarında doğrudan askerimizi hedef alan bir terör saldırısının haberi ile yüreklerimiz yine dağlandı. Kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazi ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Başta şehit ailelerimize olmak üzere tüm milletimize sabır diliyorum. Bu vatanın kahraman evlatlarını hedef alan her saldırının milletimizin birlik ve bütünlüğüne yapıldığı ortadadır. Ancak hainler bilsin ki bu milleti asla sindiremeyecek, yıldıramayacaklar. Bize diz çöktüremeyecekler. Milletimizin başı sağ olsun"

İş dünyasından teröre tepki!

"TERÖRE KARŞI GÜÇLÜ BİR KARŞI DURUŞ SERGİLEYECEĞİNE OLAN İNANCIMIZ TAMDIR"

Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği () Kayseri'de sabah saatlerinde yaşanan terör saldırısı sonrasında açıklamalarda bulundu. TÜSİAD'dan yapılan açıklama şu şekilde: "Bu terör saldırıları, ülkede bir korku iklimi yaratarak Türk halkının huzurunu bozmayı hedef almaktadır. Terörün amacına ulaşmasını engellemek için, halkımızın, sağduyusunu hedef alan bu saldırılara karşı ortak ve güçlü bir karşı duruş sergileyeceğine olan inancımız tamdır."

İş dünyasından teröre tepki!

"TÜRKİYE TERÖR BELASINI MUTLAKA AŞACAK"

İstanbul Sanayi Odası () Başkanı Erdal Bahçıvan terör saldırısına ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu. Bahçıvan: "Geçen hafta Beşiktaş'taki saldırıdan sonra, bugün Kayseri'de yaşanan alçak terör saldırısı, bize Türkiye'nin çok organize, sistematik ve ağır bir saldırı altında olduğunu göstermektedir. Bu kanlı terör saldırılarını yapanlar, Türkiye'nin büyümeye, refaha ve uygarlığa dönük olması gereken gücünü ve enerjisini bambaşka yönlere kanalize etmeyi amaçlamaktadır. Bu alçak terör örgütleri bilmeli ki, milletimizin birliği ve bütünlüğü bozulmayacak. Kayseri şehitlerimize bu duygularla Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanları cennet olsun. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum."

SON DAKİKA