Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Daha önce hiç bu kadar coşkulu 'evet' dememiştim!

'Selvi' de benim gibi idealist bir kadın

İLKER GEZİCİ

Atv'nin iddialı yapımı 'Ölene Kadar' ile ekrana dönen Fahriye Evcen; hem yeni dizisinin, hem de Burak Özçivit'ten aldığı evlenme teklifinin heyecanını yaşıyor. Evcen, dizide canlandırdığı avukat 'Selvi'nin idealist yönünün kendisine benzediğini söylüyor.

Daha önce hiç bu kadar coşkulu 'evet' dememiştim!

Güzel oyuncu Fahriye Evcen'i önce 'Yaprak Dökümü' dizisiyle tanıdık. Ardından rol aldığı projelerle hep kendini geliştirerek ilerledi. Kusursuz güzelliğiyle birçok markanın da yüzü olan Evcen, TV kariyerine ise yeni dizisi 'Ölene Kadar' ile devam ediyor. 'de önceki akşam ilk bölümü yayınlanan 'Ölene Kadar' ile iki yıl aradan sonra izleyicinin karşısına çıkan Evcen, dizide 'Selvi' isimli bir avukatı oynuyor. Evcen; başrolünü Engin Akyürek ile paylaştığı dizide canlandırdığı 'Selvi'nin, kendisi gibi idealist bir kadın olduğunu söylüyor. Oyunculuk kariyerinin yanı sıra Burak Özçivit ile ilişkisiyle de her daim gündemde olan güzel yıldız, sevgilisinin doğum gününde evlenme teklifi almıştı. için "Hayatımda hiç bu kadar coşkulu 'Evet' dememiştim" diyen Evcen ile hem yeni dizisi 'Ölene Kadar'ı, hem de özel hayatında yaşadığı heyecanları konuştuk...

Daha önce hiç bu kadar coşkulu 'evet' dememiştim!

'İŞTE BU!' DEDİM

İki yıldır ekranlarda olmamanızın özel bir sebebi var mı?

Özel bir sebebi yok; sadece içinde yer alacağım projeyi özenle seçmek istedim. Bu süreçte dizi senaryoları dışında, sinema filmi senaryolarını da değerlendirip bir film çektim. Tabii ki seveceğim bir dizi de yapmak istiyordum bu sezon. 'Ölene Kadar'ın hikayesini okuduğumda "İşte bu!" dedim açıkçası. Beklediğim dolulukta bir hikayesi vardı ve bitirdiğimde bir an önce devamını okumak istedim.

Daha önce hiç bu kadar coşkulu 'evet' dememiştim!

Bu dizide rol almak istemenizin sebebi neydi?

'Selvi'nin hikayesi aslında... O kadar yüreğe dokunan bir öyküsü var ki... Sadece çok çaresiz bir geçmişi olduğu için değil, aynı zamanda bir insanın isteyerek veya istemeyerek yaptığı seçimlerin nelere mal olabileceğini de bize göstermesi açısından çok önemli. Seçimlerin nedeniyle omuzlarına ne denli ağır bir yük yüklenebileceğini onun hayatında görebiliyoruz. 'Selvi', ne pahasına olursa olsun kendi doğrusunu yaşıyor. Kendisinin sebep olmadığı yanlışlıkları düzeltmek isterken, sonrasında çok büyük pişmanlıklar yaşayacak. Genç yaşta vicdan ve kefaret olgularının ağırlığıyla karşılaşmış genç bir kadın 'Selvi'. Ve bu ikilemin ortasında adaletin kendisini seçip savaş veriyor. İşte bunu oynamak çok keyifli.

Daha önce hiç bu kadar coşkulu 'evet' dememiştim!

Bir projeye başlarken öncelikli kriteriniz nedir? Senaryonun dışında, oynayacağınız rolün ağırlığı ve kiminle oynayacağınıza çok kafa yorar mısınız?

Öncelikli kriterim her zaman senaryodur. Hikaye ve hatta yan hikayeler ne kadar renkli kurulmuşsa, o kadar zevkli bir iş ortaya çıkacak demektir. Benim için aslolan; tüm karakterlerin dengeli işlenmesi çünkü hepsi bir bütüne hizmet ediyor.

Daha önce hiç bu kadar coşkulu 'evet' dememiştim!

'Avukat Selvi' nasıl bir kadın?

'Selvi', 24 yaşında bir avukat... İdealist, kendi doğruları olan bir kız. Annesi ve babasını küçükken kaybetmiş ve abisiyle büyümüş. Sokakta yetiştiği için hayata karşı nasıl meydan okunacağını erken yaşta öğrenmiş. Biraz inatçı ve dik kafalı, kendi başının çaresine bakabilen, hiçbir zorluktan çekinmeyen cengaver bir kız. Abisiyle aralarındaki bağ çok güçlü; ona karşı zaafı var. Abisi, zor günlerini paylaştığı tek kişi. 'Selvi'nin muhakeme yeteneği çok güçlü, bu yüzden insanlara son derece adaletli davranmaya çalışıyor. Ta ki vicdanını rahatsız eden o olayın kefaretini ödeyene dek... Kendisinin ve abisinin tehlikede olduğunu gördüğünde de adil olabilecek mi, göreceğiz.

Daha önce hiç bu kadar coşkulu 'evet' dememiştim!

Karakterin en önemli yönü ne sizce?

'Selvi'nin motivasyonu, gerçeği gizlemek. Hikayenin başında yaptığı hamleyle iki taraflı kar sağlamayı hedefliyor. Hapis yatmasına sebep olduğu 'Dağhan'ı cezaevinden kurtarıp kefaretini ödedikten sonra gerçeği bir daha hiç kimse sormayacak sanıyor fakat öyle olmuyor. Herkes gerçeğin peşindeyken, 'Selvi' zarar göreceği için gerçeği gizlemeye çalışacak.

Daha önce hiç bu kadar coşkulu 'evet' dememiştim!

'Selvi'nin size benzeyen yönleri var mı?

İdealist oluşu.

SICAK BİR BAĞIMIZ VAR

Bir internet sitesinde Burak Bey ile sizi 2016'nın en kıskanılası çifti seçmişler. Kıskanılan bir çift olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Onların sevgisi çok değerli bizim için. Biz de hayranlarımızla Instagram sayesinde iletişim kuruyoruz. Bizi görmek istiyorlar, biz de onlar için fotoğraf yüklüyoruz, tepkilerini görüyoruz ve mutlu oluyoruz. Sıcak ve samimi bir bağ kuruyoruz her biriyle. Bu çok önemli bizim için.

SON DAKİKA