;

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günün Spor Yazıları (28 Ağustos 2016)

Spor basınında 28 Ağustos 2016 tarihi itibarıyla öne çıkan köşe yazılarını sizler için derledik...

 • 1
 • 16
GÜRCAN BİLGİÇ - SABAH
GÜRCAN BİLGİÇ - SABAH

Aziz Yıldırım, FETÖ örgütü ile yaşadıklarını anlattı. Dikkatle de dinledik. Hapisteki bir yılının ve örgütünün bu eyleme girişmesinin önce kendisiyle, sonra da O'nun üstünden Fenerbahçe'yle ilgili olduğunu öğrendik. Çok kötü günler geçirdi ve ne olacağını bilemeden bir mücadelenin içine girdi. Hapisten çıktıktan sonra söylemleri ve eylemleri çok ciddi şekilde farklılıklar göstermeye başladı. Hatta Ertuğrul Özkök'e "Bunu cemaat yaptı. Savaşacağım" manşetini attığının ertesinde, "Böyle bir şey demedim. Biz sadece sohbet ettik" diye de yalanlama yaptı. Tıpkı takım yönetimindeki zik–zakları gibi. NTV'deki yayında da 10 dakika önce söylediğini, 20 dakika sonra boşa çıkartıyordu. Kendisini 2009'dan itibaren dinlemeye başladıklarını kaynaklarından öğrendiğini söyledi. O'nu dinleyen savcılarla halı sahada maç yaptığı tarih ise 2010. Söylediğine göre "dik" duruyor, yaptıklarına göre ilişkiyi iyi tutmaya çalışıyor. Sonuçta kandırıldığını anlayıp, "Ne şikesi ülke elden gidiyor" diyerek saklanan gerçeği de ifade etti. İnsanları bunları görmemekle eleştirmesine rağmen, kendisi de kurgu içinde bir türlü rol aldı. O yüzden empati kurmayı başarmalıydı.

TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

 • 2
 • 16
İSKENDER GÜNEN - SABAH
İSKENDER GÜNEN - SABAH

Geçen hafta Trabzon'un en önemli oyuncusu Onazi gerekli yeterlilikte olmadığı için hücumda üretkenlik yoktu. Maçın ilk yarısının 20 dakikalık bölümünde dengeli bir oyun vardı. Her iki kalede de gol pozisyonları üretilemedi ve daha çok orta alan mücadelesi şeklinde geçti. 20. dakikadan sonra oyuna ağırlığını koyan ve pozisyonlar bulan taraf ev sahibi Gaziantep'ti. Ersun Yanal'ın oyun şablonunda iki kenar bekin hücum girişimlerinin büyük önem taşıdığı bir gerçek. İlk yarı sol kenardan Güray'ın iki, üç kez girişimleri var. Sağ kenarda ise Zeki'nin hücum girişimi yok. Bu yüzden orta alandan kenarları kullanmadan yapacağınız hücumlar öne çıkıyor. Mehmet Ekici'nin bu alanda göstereceği performans bu yüzden çok önemliydi. Ekici de 20 dakikadan sonra Gaziantepspor'un orta alandaki direnci karşısında oyunda hiç gözükmedi.

TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

 • 3
 • 16
ERMAN TOROĞLU - SABAH
ERMAN TOROĞLU - SABAH

Galatasaray geçen hafta kaybedeceği maçı çok şanslı bir şekilde kazanmıştı, Eren'in güzel kafa golüyle. Bu hafta Eren gene mükemmel bir kafa golü attı. Geçen sezon bu oyuncu en fazla hava topu kazanan forvet olarak anıldı, hem de Kasımpaşa'da. Demek ki Galatasaray bu oyuncuya uygun hücum ederse çok daha fazlasını yapacak. Bu iş için de Galatasaray'da çok alternatif var. Sneijder iyi orta atabiliyor. Podolski iyi yan top çıkarabiliyor. Bruma bu iş için biçilmiş kaftan. Bruma demişken şunu da söyleyelim: Nasıl Eren'i hücumda ona göre kullanacaksan aslında G.Saray'ın Bruma'yı da ona uygun kullanması gerekir. Çok maçta kilidi açabilecek bir oyuncu Bruma. Onu saklayıp uzun ters top veya önüne atılacak toplarla rakip defansı yıkabilirsin. Peki Galatasaray bunları yaparken orta alanda ne yapıyor? Bu alandan istenilen toplar çıkmıyor. Aslında Tolga Ciğerci orta sahada iyi mücadele ediyor. Peki Galatasaray'da orta alanda mücadele etmeyen kim veya kimler? Başta Selçuk. Sahte oynuyor. Daha doğrusu oynuyor gözüküyor.

TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

 • 4
 • 16
LEVENT TÜZEMEN - SABAH
LEVENT TÜZEMEN - SABAH

Galatasaray'ın kamp döneminde Sneijder çalışkanlığıyla, Bruma da sürati, çabukluğu, deparları ve attığı şık gollerle ön plana çıkmıştı. Sneijder, Akhisar maçında da istekli ve çalışkandı. Gole olan susuzluğunu gidermek için sahanın her yerinden şut denemesi yaptı. Bazen etkiliydi ve kaleci Fatih'i çok yıprattı bazen de topu tribünlere yolladı. Ancak; Sneijder'in her duran topun başına geçmesini doğru bulmuyorum. Özellikle ilk yarıda kazanılan frikiğin yeri tam Selçuk'a göreydi. Üstelik Selçuk-Sneijder ikilisi uzun süredir birlikte oynuyor ve ikisi de kimin nerede nasıl bir vuruş yapabileceğini biliyor. Sneijder egosunu biraz frenlemeli.

TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

 • 5
 • 16
ÖMER ÜRÜNDÜL - SABAH
ÖMER ÜRÜNDÜL - SABAH

Galatasaray, 3. dakikadan devre bitimine kadar oyunu karşı alana yıktı. Ayağa paslarla topa sürekli sahip olup sahayı geniş kullanarak gol aradılar. Yüksek ortalara rağbet ederken rekor sayıda da duran top kazandılar. İleride kaybettikleri toplardan sonra da etkili bir takım presiyle Akhisar'ı çıkarmadılar. Bütün bu olumlu icraatlarına rağmen Eren Derdiyok'un Fatih tarafından kurtarılan kafa vuruşu dışında uzun süre net pozisyon bulamadılar. Bunun en önemli nedeni de rakibin mahkum oynamasına rağmen oturmuş alan savunmasıydı. Sonuçta Eren'in etkili kafa vuruşlarından biriyle beraberliği sağladılar. İkinci yarıya Akhisar oyunu dengeleyerek başladı. Eren'in rahatsızlanıp çıkması Galatasaray için çok önemli bir kayıptı çünkü kadroda santrfor kimliğinde bir başka oyuncu yoktu. Bu esnada maçın kaderini etkileyen iki isim ortaya çıktı: Muslera ve Douglao.

TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

 • 6
 • 16
ZEKİ UZUNDURUKAN - FOTOMAÇ
ZEKİ UZUNDURUKAN - FOTOMAÇ

Maç boyunca Sneijder'ın şutlarını kaleci Fatih iyi çıkarırken; Rodallega'nın etkili hücumlarında Galatasaray savunması çok zorladı. Rodallega'nın 60. ve 62. dakikalardaki şutlarında Muslera kalesinde devleşirken; dönen bir topu önünde bulan Bruma adeta uçtu rakip ceza sahasına ve Yasin'e 'Al da at' tadında bir asist yaptı, Yasin de ağları havalandırarak G.Saray'ı öne geçirdi. Günün etkili ismi Rodallega'nın 70'teki sert şutunda ise top direkten döndü. Akhisar Belediye çok iyi bir takım. Dün Soner, Vaz Te, Custodio ve elbette ki Rodallega çok etkili oldu. Galatasaray'da Eren Derdiyok, 58'de sakatlanıp oyundan çıktıktan sonra yerine giren Josue, Sneijder'in yükünü hafifletti. 90'da Bruma'nın attığı golün mimarı Carole oldu. Carole dün çok iyiydi.. Bruma; bir gol, 1 asistle maçın yıldızı olurken, Muslera yine harika kurtarışlar yaparak galibiyette önemli rol oynadı. Geçen hafta kötü oynayarak kazanan Galatasaray, dün Aslanlar gibi oynayarak 3 puanı aldı. Helal olsun 'stajyer' denen Riekerink'e... Hollandalı hoca, önüne geleni devirerek ilerliyor..

BİZE ULAŞIN