Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika: Usta yazarlar - derbisini yorumladı

Son dakika... 'in 22. haftasında sahasında 'u konuk etti. Siyah-beyazlıların ile öne geçtiği mücadeleden bordo-mavililer 2-1 galipn ayrıldı. Karadeniz temsilcisine 3 puanı getiren goller (kendi kalesine) ve 'dan geldi. Bu sonucun ardından Beşiktaş 44 puanda kalırken, Trabzonspor ise 36 puana yükselerek müthiş çıkışını sürdürdü. Zorlu derbiyi Sabah'ın usta yazarları değerlendirdi. İşte o yorumlar...

Son dakika: Usta yazarlar Beşiktaş-Trabzonspor derbisini yorumladı

ALİ GÜLTİKEN - KALECİLERİN FARKI

Sezonun en güzel maçlarından birini izledik. İzleyenler de oynayanlar da keyif aldı. Bir maçta kaleciler bu kadar ön plana çıkıyorsa bu kadar güzel kurtarışlar oluyorsa bu maçta bol pozisyon var demektir. Bol pozisyonlu maçlar her zaman içinde tempo barındırır. Dün akşam iki takım da oynamak istedi. Çok katı savunma yapmak yerine bir an önce rakip kaleye gitmeyi düşündü. 'da Uğurcan, 'ta Ersin kurtardıkları pozisyonlarla takımlarını maçın içerisinde tuttu.

Son dakika: Usta yazarlar Beşiktaş-Trabzonspor derbisini yorumladı

'ın 'a oranla çok daha fazla pozisyon yakaladığını da söyleyebiliriz. Bu pozisyonlar karşısında bir kaleci nasıl takımını maçta tutar Uğurcan'la bunlara şahit olduk. Maçın bir diğer önemli oyuncusu da . Kaderi değiştirdi. 'un onun üzerinden oynadığı oyunlarda beklentilerin hepsine cevap verdi. Bu tip maçlar her ne kadar taktik, disiplin ve sistem üzerinden okunsa da maçın içerisinde öne çıkan oyuncular skoru belirler. Beşiktaş'ta yine çok zorladı. Her pozisyonun başında, içinde, bitiminde onu yine gördük. Oyun iki takım adına da genelde kanat oyunları üzerinden oynanmaya çalıştı.

Son dakika: Usta yazarlar Beşiktaş-Trabzonspor derbisini yorumladı

, ve ile istediğini daha çok alan taraf oldu. , N'Koudou'nun girmesinden sonra biraz daha kanatta düşündüklerini yapabildi. Kulübe olarak baktığımızda Beşiktaş, 'a oranla daha fazla alternatife sahip.
Özellikle orta alan içindeki oyuncuları biraz daha erken değiştirebilirdi. Ama oyunun genelinde topa daha fazla sahip olmasının ve her an düşündüğünü yapabileceği hissi bunları biraz geciktirdi. Bu gecikmeleri de Trabzonspor avantaja çevirdi.

Son dakika: Usta yazarlar Beşiktaş-Trabzonspor derbisini yorumladı

İSKENDER GÜNEN - ONU KLASİK MÜZİKLE DİNLEYİN

Abdulkadir Parmak'ın sakatlanmasının ardından oyuncu tercihi orta alanda problem oluşturdu. , ve Berat ile oluşan bir orta saha meydana geldi. Kendi alanında maçı kabul eden bir oyun anlayışıyla çıkan bir vardı. Abdullah Avcı'nın bu maçta oynatmak istediği sistem son derece doğruydu. Çünkü Baker oyuna girdikten sonra, üçlenen orta alan kurgusuyla 'ın en büyük zaaflarından birisi olan savunmasının arkasına atılan ataklar gelişti.

Son dakika: Usta yazarlar Beşiktaş-Trabzonspor derbisini yorumladı

İlk yarıda Djaniny'nin getirdiği topta kaleciyle karşı karşıya golü atsa daha farklı bir süreç ortaya çıkabilirdi. Berat ve Baker, haftalardır yapılan maçlardan dolayı yorgunluğun vermiş olduğu etkiyle pas hatası fazla olan iki isimdi. Bu yüzden ortada üstünlüğü ele alan taraf da oldu. İlk devre yenilen gol, Serkan'ın yetersizliğinden kaynaklı. 1-0'dan sonra Beşiktaş'ın yakaladığı 2-3 gol pozisyonunda ise Uğurcan'ın mükemmel kurtarışları var. Orta alandaki yetersizliğe rağmen , Djaniny ve 'ın top saklama becerisiyle gelen golle öne geçti.

Son dakika: Usta yazarlar Beşiktaş-Trabzonspor derbisini yorumladı

Bu sonuç için çok önemli. Ama konuşulması gereken bir isim var ki o da Anthony . Klasik müzikle izlerken top Nwakaeme'nin ayağına geldiğinde bizi başka yerlere sürüklüyor. Trabzonspor'un her atağında var olan ve de ikinci golden önce bireysel yeteneğiyle attığı gol, herhalde herkes tarafından takdir edilmeli diye düşünüyorum.

Son dakika: Usta yazarlar Beşiktaş-Trabzonspor derbisini yorumladı

FATİH DOĞAN - UĞURCAN'IN ZAFERİ...

- maçı 'de görülmemiş bir olayla başladı. İlk 27 dakika boyunca hakem Halil Umut Meler faul düdüğü çalmadı. Kesintisiz oyun, kaliteyi artırdı. Ancak bu durum diğer açıdan Josef, Atiba ve Mensah'la temaslı oyuna daha müsait olan Beşiktaş yerine Trabzonspor'a avantaj sağladı. Düşük tempo ve temassız oyun, misafir takımın planına yağ sürdü. Abdulkadir Parmak ve Rıdvan'ın erken sakatlanıp çıkması iki takımı da etkilese de 'ın golü Beşiktaş'a istediği fırsatı verdi. Ancak bilardo topu gibi Vida--Ersin'e çarparak filelere giden 'nin beraberlik golü, bordo-mavili takımın hem görüntüsünü hem de bahtını değiştirdi.

SON DAKİKA