Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın başı bu kez fena halde dertte

Başkanı Donald 'ın eski avukatı Michael Cohen, Trump'a yönelik soruşturmada itirafçı oldu. Cohen'in bildiği her şeyi anlatacağı duyuruldu. Peki bu ne anlama geliyor, Trump için kritik süreç başladı mı, ABD Başkanının görevden alınması söz konusu olacak mı, Taha Dağlı sabah.com.tr'ye yanıtladı.

Trump'ın başı bu kez fena halde dertte

TRUMP'A YÖNELİK 2 SUÇLAMA VAR
Başkanı seçim sürecinde Rusya'nın seçime müdahalesi ve yine seçim sürecinde ilişki kurduğu iki kadını seçim kampanya kurallarını ihlal ederekparayla susturmakla suçlanıyor.

Trump'ın başı bu kez fena halde dertte

TRUMP RUSYA KONUSUNDA NE İLE SUÇLANIYOR?
2016 Kasım ayındaki Başkanlık seçimine Rusya'nın lehine müdahale ettiği öne sürülüyor. Trump'ın bu sayede Rusya'nın dışardan müdahalesiyle rakibi Hillary Clinton'a karşı avantaj sağladığı vurgulanıyor.

Trump'ın başı bu kez fena halde dertte

BU SORUŞTURMAYA KİM BAKIYOR?
Eski FBI Başkanı Robert Mueller 'ın Rusya ilişkilerinin sorgulandığı souşturmanın başındaki isim.

Trump'ın başı bu kez fena halde dertte

TRUMP'IN BAŞI NEDEN DERTTE?
Rusya ilişkileri ile sorgulanıyor. Ayrıca seçim kampanyalarının başındaki direktör Paul Manafort da sorgulama altında. Manafort 18 suçlamanın 8'inden suçlu bullundu. Trump ayrıca özel hayatıyla sıkınılı durumda. Trump'ın ilişki yaşadığı iddia edilen iki kadına seçim kampanya kurallarını delerek o dönemki avukatı Cohen üzerinden ödeme yapıldığı söyleniyor. "Bildiklerimi anlatacağım" diyen Trump'ın eski avukatı Michael Cohen ise o kadınlara yapılan illegal ödemeden sorumlu ve konuştuğu takdirde Trump'ın başı fena halde derde girebilir.

Trump'ın başı bu kez fena halde dertte

ESKİ AVUKAT NELERİ ANLATACAK?
'ın eski avukatı Cohen, seçim sürecinde Trump ile ilşki yaşadıklarını anlatmasınlar diye iki kadına susmaları karşı ödeme yapmakla suçlanıyor. Tabi bu ödemeyi yaptıysa Trump adına yaptığından böyle bir resmi itirafın ortaya çıkması halinde Trump seçim sürecinde hile yapmış kabul edilebilir. Çünkü karşı taraf "eğer o kadınlar seçim zamanı konuşsalardı bu durum seçimde Trump alehinde bir sonuç doğururdu" şeklinde.

Trump'ın başı bu kez fena halde dertte

TRUMP'I DİREKT YARGILAMAK MÜMKÜN MÜ?
Daha önce 'ın yurtdışından gelen resmi konukları Trump'a ait otellerde konakladıkları ortaya çıkmıştı. Resmi ziyaretçilerin bu yolla Trump'la daha yakın ilişki kurdukları öne sürülmüş ve Trump özel işiyle başkanlık görevi arasında çıkar sağlamakla suçlanmıştı. Bu konuda savcılık kararıyla Başkanına karşı dava açılmasının önü açılmıştı.

Trump'ın başı bu kez fena halde dertte

TRUMP'IN BAŞKANLIĞI BİTER Mİ?
Mueller soruşturmasında başkanlık seçimine hile karıştırmakla itham ediliyor. Böyle bir durumda başkanlıktan azledilmesi mümkün olabilir.

BİZE ULAŞIN