Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tene göre nasıl seçilmeli?

denilince aklımıza kırmızının bir çok tonu geliyor değil mi? Bunların hepsi teninize uymayacaktır. Rastgele kullanmanın sonucu da pek hoş olmaz. Peki kimler hangi kırmızı ruj tonları kullanmalı? Kırmızı ruj kime yakışır?

Tene göre kırmızı ruj nasıl seçilmeli?

birçok kadının vazgeçmediği bir ruj rengidir. Ancak kırmızı ruj cesaretle özdeşleştirildiği için sürmekten çekinebiliriz. Sizde ten renginize uygun bir kırmızı rujla hayal ettiğiniz o can alıcı görüntüye sahip olabilirsiniz. Kırmızı ruj sürmenin incelikleri arasında cesaret ön planda. Yalnız buradaki en önemli detay ise saç renginizin yanı sıra cildinize uygun tonlarda kırmızı ruj tonları kullanmak.

Tene göre kırmızı ruj nasıl seçilmeli?

Esmer ve buğday tenliler
Canlı kırmızılar, mercan tonlarındaki rujlar tamda onların rengi. Evet gözünüzün önünde canlanan o capcanlı kırmızılar, mercana dönük renkli kırmızı tonları tamda esmer ve buğday tenlilere göre. Ten renginizin koyuluğuna göre koyu renkli ruj kullanabilirsiniz. Esmer ciltler canlı tonları tercih etmeli. Allık ve ruj uyumu uyumlu olmalı.

Tene göre kırmızı ruj nasıl seçilmeli?

Beyaz Tenliler
Beyaz tenli kadınlar, esmer ve kızıl tenlilere göre çok şanslılar. Bu ten rengine sahip olan kadınlara yoğun kırmızı tonları inanılmaz yakışıyor. Soğuk kırmızılar ve koyu kan kırmızısı rujlar tam da onlara göre.

Tene göre kırmızı ruj nasıl seçilmeli?

Kızıl Tenliler
İçerisinde turuncu renkler bulunduran kırmızı rujları tercih etmelisiniz. Üstelik şeffaf parlatıcılar da sizin dudaklarınızda daha hoş durur. Kırmızının yanı sıra kızıl tenlere mercan renklerinin de çok yakıştığını söyleyebiliriz.

BİZE ULAŞIN