Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yarısı yenen atıştırmalıklara dikkat!

Gece yarısı yenen atıştırmalıklara dikkat!

Gecenin bir vakti aklınıza geliveren ya da bedeninizin ihtiyaç duyduğu atıştırma isteğine teslim olmamak gerekiyor. Çünkü sağlıklı kalmak, kilo korumak ya da kilo vermek için yapılması gereken bu. Ama bazen öyle anlar geliyor ki, ilerleyen saatlerde bir şeyler yemek gerekiyor. İşte önerilen sağlıklı yiyecekler...

Gece yarısı yenen atıştırmalıklara dikkat!

RENGARENK SEBZE TABAĞI

Özellikle de saatlerinde ağzınıza atacağınız her lokmaya olağanüstü bir dikkat göstermeniz gerekir. Bu konuda hemen imdada yetişecek olan besin grubu ise sebzeler. Havuç, kereviz, yeşillik, salatalık, domates gibi besinlerden hem rengarenk hem de hafif bir tabak hazırlayabilirsiniz kendinize. Sebzeler hem lif içerdiği için sizi uzun süre tok tutar hem de kolayca sindirilir. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sebzelere fazla miktarda tuz ve yağ eklememek.

Gece yarısı yenen atıştırmalıklara dikkat!

SEBZELER, KİNOA VE ILIK SALATA

Diyelim ki o gün çok yoğundunuz ve onca dikkatinize rağmen öğün atlamak zorunda kaldınız. Aslında akşam yemeğini çoktan yemiş olmanız gereken bir saatte aç hissettiniz kendinizi. İşte böyle durumlar için size kolay ve sağlıklı bir tarif vereceğim şimdi. Kinoalı ılık Akdeniz salatası. Taze ıspanağı çok kısa bir süre buharda pişirin, üzerine biraz domates ve bir miktar kinoa ilave edin. İşte size hem sağlıklı hem hafif hem de kolay sindirilebilir bir salata.

Gece yarısı yenen atıştırmalıklara dikkat!

PROTEİN KAYNAĞI MANTAR

Genellikle ana yemeklerde garnitür olarak kullanılan mantar da sağlıklı bir atıştırmalığı. Çok besleyici ve aynı zamanda hafif bir yiyecek mantar. En önemli özelliği de bol bol protein içermesi.

Gece yarısı yenen atıştırmalıklara dikkat!

PATLAMIŞ MISIR SADECE SİNEMADA YENMEZ

Fazla zarar görmeden tüketebileceğiniz besinlerden biri de patlamış mısır. Ama tabii ki uymanız gereken kurallar var. Öncelikle sınırsız tüketim söz konusu değil. En fazla iki avuç tüketebilirsiniz. Üstelik patlamış mısırı evde kendiniz hazırlamalı ve içine yağ ya da tuz koymamalısınız.

Gece yarısı yenen atıştırmalıklara dikkat!

MEYVELERE DİKKAT

tüketebileceğiniz sağlıklı besinler arasında meyveler de var kuşkusuz. Ama meyvelerin de şeker içerdiğini düşünürsek bunları tüketirken de dikkatli olmak gerek. Bana sorarsanız ekşi elma, çilek, yaban mersini gibi yüksek oranda şeker içermeyen meyveleri tercih etmenizde fayda var.

BİZE ULAŞIN