Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En ilginç icatlar

Koca bulan sütyen, göz damlası gözlüğü, saman nezlesi şapkası... Bu buluşlar hem ilginç hem de komik. İŞTE SİZİ ŞAŞIRTACAK O İCATLAR...

 

"Koca bulan sütyen" Tokyo'da böyle tanıtılmıştı. Sütyenin içindeki saat kullanıcının girdiği tarihten itibaren geri sayım yapıyor. Sütyene nişan yüzüğü takıldığında geri sayım sona eriyor.

Triumph'un ürettiği bu sütyen bayan golfçüler için tasarlanmış. Sütyenin içindeki bölmelere golf malzemeleri konulabiliyor ve sutyen istendiğinde katlanarak yastık haline getirilebiliyor.

Madonna'nın gardırobundan fırlamış gibi gözükse de bu alet aslında bir "sütyen kurutucu".

Robo tuvalet, kullanıcının hareketlerini sensörleri ile izliyor ve tuvalet oturağı ve kapağını buna göre ayarlayabiliyor. Tuvaletten kalkıldığında kapak kendiliğinden kapanıyor.

Mr. Bi adındaki bir Çinli, kedisine tuvalet alışkanlığı kazandırmış; bu aleti yapması ise onun yedi yılını almış. Klozete takılan bu aletle kediler tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra sifonu çekebiliyor.

Yüzük parmağını bir motorsiklet kazasında kaybeden bilgisayar programcısı, parmağının yerine bir USB sürücüsü yerleştirmiş. Finlandiyalı Jerry Jalava'nın icat ettiği parmak istendiğinde yerinden çıkarılabiliyor.

BİZE ULAŞIN