Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da oldu: Evler yıkıldı, araçlar suya kapıldı. Çok sayıda ölü var

Valiliği, sağanağın etkili olduğu ilçesinin Çamlıktepe Mahallesi'nde ev ve işyerlerinin yıkıldığını, bazı araçların sele kapıldığını açıkladı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Araklı'daki selde bu saat itibarıyla 3 kişinin yaşamını yitirdiğini, 7 kişinin kayıp olduğunu bildirdi.

Araklı'da sel oldu: 4 ev yıkıldı, bir kişi öldü

Şiddetli sağanak sonrası hidroelektrik santralinin (HES) borusunun patlaması sonucu meydana gelen taşkında; ilk belirlemelere göre evler yıkıldı, vatandaşlar sele kapıldı. Bazı vatandaşlar sularına kapılarak kayboldu. Valilik bünyesinde kriz merkezi oluşturulan bölgede, kaybolan kişilerden bazılarının cansız bedenine ulaşıldığı öğrenildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 'daki selde bu saat itibarıyla 3 kişinin yaşamını yitirdiğini, 7 kişinin kayıp olduğunu bildirdi.

Araklı'da sel oldu: evler yıkıldı. En az 6 ölü, 4 kayıp var

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kaymakamlığı binası önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, gündüz saatlerinden itibaren olayı takip ettiklerini belirterek, "En önemli üzerinde durduğumuz konu kayıplarımız. Öncelikle can kayıplarımız maalesef daha evvel sayın valimizin açıkladığı 2 can kaybı şu saat itibariyle 3 can kaybına çıktı. Ben bu kayıplarımız için hepsine Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.

Araklı'da sel oldu: evler yıkıldı. En az 6 ölü, 4 kayıp var

Hayatını kaybeden ve şu an kayıp olan vatandaşlarla ilgili bilgi veren Pakdemirli, "Kayıplarımızdan bir tanesi Belediyesi görevlimiz, bir tanesi imam hatip görevlimiz, bir tanesi de vatandaşımız. 7 vatandaşımız hala kayıp. Bunların 3'ü Büyükşehir görevlisi, bir tanesi DSİ görevlisi, 3 de vatandaşımız kayıp. 4 yaralımız var. Yaralılarımızın durumu iyi. Tahliyeleri yapıldı. Helikopterlerle gerekli yerlere sevkleri yapıldı. Onların sağlık durumlarında önemli durum yok." diye konuştu.

Araklı'da sel oldu: evler yıkıldı. En az 6 ölü, 4 kayıp var

Bölgenin ayın 13'ünden beri ciddi yağış aldığına dikkati çeken Pakdemirli, "Biz de meteoroloji olarak ciddiyetle ayın 13'ünden beri sürekli rapor yayınlayarak bu bölgeyi takip ediyoruz. Ayın 13'ü perşembe günü ufak çaplı bir taşkın oldu bu bölgede ve hemen 10 tane araç, 3'ü DSİ'nin, 4'ü büyükşehirin, 3 tanesi de Belediyesinin olmak üzere 10 araçla çalışmalar başladı" dedi.

Araklı'da sel oldu: Evler yıkıldı, araçlar suya kapıldı. Çok sayıda ölü var

Vali İsmail Ustaoğlu, selin vurduğu ilçede yaralanan bazı kişileri, tedaviye alındıkları Bayram Halil Devlet Hastanesi'nde ziyaret etti ve yaşananlarla ilgili son bilgileri paylaştı. Ziyaretin ardından hastaneden ayrılan Vali Ustaoğlu, ilçe kaymakamlığında oluşturulan kriz merkezine geçti.

Araklı'da sel oldu: evler yıkıldı. En az 6 ölü, 4 kayıp var

Bu arada gün içinde bölgeden gelen fotoğraflar, yaşanan dehşetin izlerini gözler önüne seriyordu.

Araklı'da sel oldu: evler yıkıldı. En az 6 ölü, 4 kayıp var

Çok sayıda vatandaş felaketinde canını zor kurtardı.

BİZE ULAŞIN