Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giresun'da terör operasyonu

Güvenlik güçlerine teslim olan İranlı "Kawa" kod adlı terörist 'nun ifadesinden yola çıkarak Espiye ve Doğankent ilçeleri kırsallarında operasyon yapan ekipler, içerisinde silah, ve yaşam malzemesi olan 2 sığınak ile 5 yiyecek deposu ele geçirdi.

Giresun'da terör operasyonu
Giresun'da terör operasyonu

Dün İranlı "Kawa" kod adlı terörist 'nun güvenlik güçlerine teslim olması sonrası yapılan araştırmada, söz konusu teröristin 2007 yılında örgüte katıldığı ve 2014'ten itibaren de bölücü örgütün açılım grubunda yer aldığı belirlenmişti.

Giresun'da terör operasyonu

Terörist Düdükkanlu'nun güvenlik güçlerine verdiği ilk ifadede, son beş yılda Giresun, ve 'de bir çok eyleme katıldığını itiraf ettiği belirtildi. İfadesinde, kış dönemini Espiye kırsalında "Aras" kod adlı Aras Bilgin isimli teröristle yaptıkları sığınakta geçirdiklerini, son dönemde yiyecek bulmakta zorlandıklarını anlatan Düdükkanlu'nun, güvenlik güçlerinin artan operasyonları nedeniyle rahat hareket edemediklerini ve çaresiz kaldıklarını aktardığı öğrenildi.

Giresun'da terör operasyonu

Düdükkanlu'nun ayrıca terörist Bilgin ile teslim olma konusunda kavga ettiklerini ve kabul etmemesi üzerine kendisinden ayrıldığını söyleyerek, Espiye kırsalında güvenlik güçlerine teslim olduğunu anlattığı kaydedildi.

Giresun'da terör operasyonu

Giresun İl Jandarma Komutanlığında sorgusu süren Düdükkanlu'nun ifadesi doğrultusunda harekete geçen güvenlik güçleri, Espiye ve Doğankent ilçeleri kırsallarında teröristlerce kullanılan 2 sığınak ile 5 yiyecek deposu tespit etti. Bu sığınak ve depolardaki aramalarda silahlar, patlayıcıların yanı sıra yaşam malzemeleri de elde edildi.

Giresun'da terör operasyonu
BİZE ULAŞIN