Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ayıları şehre indi

Kutup ayıları şehre indi

Rusya'da kutup ayıları şehre indi, acil durum ilan edildi.

Rusya'nın Kuzey Kutbu'na yakın Novaya Zemlya adalarında, çok sayıda ayısı küresel ısınma ve açlık nedeniyle şehir merkezine indi, bölgede acil durum ilan edildi.

Kutup ayıları şehre indi

Rusya'da nesli tükenmek üzere olan hayvanlar listesinde bulunan ayıları, küresel ısınma etkisiyle avlanamamaya başlaması üzerine yiyecek aramak için insanların yaşadığı şehir merkezine inerek çöpleri karıştırmaya başladı.

Kutup ayıları şehre indi

Ülkenin Novaya Zemlya adalarında çok sayıda ayısının şehir merkezine inmesiyle, bölgede acil durum ilan edildi. Kutup ayılarının sayılarının hızla artması nedeniyle bölgede insanlar panik yaşadı. Gün içinde kutup ayılarının sayısı daha da artarak bazıları insanların evlerine ve bahçelerine girdi.

Kutup ayıları şehre indi

AYILARI VURMA TALEBİ REDDEDİLDİ

ölgede ayılarının evlere ve şehir merkezindeki insanlara saldırmaya başlamasının üzerine yerel halk kutup ayılarını vurmak için yetkililerden izin istedi. Yetkililer kutup ayılarının koruma altında olduğu gerekçesiyle kutup ayılarının vurulmasını yasakladı.

Kutup ayıları şehre indi

Bölge valiliği tarafından acil durum ilan edilirken birçok zoolog ve güvenlik birimleri bölgeye sevk edildi. Bazı ayılarının bölgeden alınarak yaşam alanlarına götürülmeye başlandığı ve kutup ayılarına yiyecek verilmeye başlandığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN