Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O geminin yeri uydudan tespit edilmiş

'in Foça ilçesinde, sahil şeridine yayılan petrolün kaynağı olan ve söküm için karaya oturtulduğu yerde el konulan 'Harrier' isimli kuru yük gemisinin nasıl tespit edildiği ortaya çıktı. 'da düzenlenen ''na katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, geçtiğimiz Eylül ayında denize petrol yayan 'Harrier' adlı geminin yerinin, son sistem teknolojiyle uydudan tespit edildiğini söyledi.

O geminin yeri uydudan tespit edilmiş
O geminin yeri uydudan tespit edilmiş

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda, Cumhurbaşkanı 'ın eşi 'ın himayesinde, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması ve atıkların geri dönüştürülmesi için hayata geçirilen 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında Dalaman ilçesinde 'Çevre, Kıyı Alan Yönetimi, ' gerçekleştirildi.

O geminin yeri uydudan tespit edilmiş

Otelde düzenlenen çalıştaya Çevre ve Şehircilik Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Valisi Esengül Civelek, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Gökcan, İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Deniz Temiz Derneği/TURMEPA Başkanı Dr. Şadan Kaptanoğlu Dikici, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, siyasi parti ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

O geminin yeri uydudan tespit edilmiş

'in Foça ilçesinde geçen yılın Eylül ayında denize petrol yayan 'Harrier' adlı geminin yerinin, son sistem teknolojiyle uydudan tespit edildiğini dile getiren Bakan Yardımcısı Birpınar, olay ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

O geminin yeri uydudan tespit edilmiş

"1 litre, 100 litre ve 1000 litre de olsa denizi kirletenin cezasının ağır olması gerektiğini düşünüyorum. Foça'daki olayda gece yarısı bütün tanker denize boşaltılmış. Amerikan unsurlarıyla saniye saniye kirliliği 24 saat uydudan izledik ve gemiyi öyle tespit ettik. Bunun için 2 bin dolar para verdik. Son teknolojiyi kullanarak cezayı öyle yazdık.

O geminin yeri uydudan tespit edilmiş

Sıkıntılar varsa bunları düzeltemeye hazırız. Bir şeyi unutmamalıyız. Türkiye Büyük Millet Meclisi milletvekillerine teşekkür ediyorum. '' oy birliğiyle geçti.

O geminin yeri uydudan tespit edilmiş

Bütün partiler bize destek verdi; ama bir şey gördük. Herhangi bir cezanın azaltılmasını talep ettiğimizde bütün partiler karşı çıkıyor. Cezaları düşürmek çok kolay değil. Onunla ilgili size teminat veremem. Çevre cezalarının düşürülmesine meclisimiz karşı çıkıyor. Biz bunu çok iyi biliyoruz. Tüm vekiller ile tek tek görüşülüp ikna edilmesi gerekiyor.

BİZE ULAŞIN