Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O hattıyla ilgili müjde haberi geldi

O metro hattıyla ilgili müjde haberi geldi

ÜSKÜDAR- ÇEKMEKÖY METROSU İÇİN MÜJDELİ HABER

Başkanı Çekmeköy metrosunun deneme sürüşlerinin başarıyla bittiğini belirterek, "3 sefer deneme sürüşleri yapıldı. En son deneme sürüşü de problemsiz şekilde yapıldı" diye konuştu.

O metro hattıyla ilgili müjde haberi geldi

AY SONU AÇILIYOR

"Büyükşehir Belediyesinin sistemi iyi kurulmuş" diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı , Üsküdar-Çekmeköy metrosu ile ilgili olarak "En geç bu ay sonu açılmış olacak" dedi.

O metro hattıyla ilgili müjde haberi geldi

"HALA YAPACAKLARIMIZ VAR"

Uysal, "İstanbul'da bizi vatandaş göreve getiriyor. Vatandaş için problem olan bir şeye çözüm üretiyorsak görevimizi yapmış oluyoruz. İstanbul'da ulaşım... İstanbul gibi dünyada başka büyük bir şehir yok. İstanbul'un en büyük sorunu da trafik. Hala yapacaklarımız var. Dünyaya göre başarısız da değiliz. Bütçemizin büyük bölümünü ulaşıma ayırıyoruz" diye konuştu.

O metro hattıyla ilgili müjde haberi geldi

SÜRÜCÜSÜZ METRO

Uysal, "İstanbul'da yapılan ilk sürücüsüz . Metronun yapımı değil daha sonra sistemin yürümesi de önemli. İkinci kısım Haziran ayı sonunda açılacak demiştik. Yapımcı firma işini bitirdikten sonra deneme sürüşleri yapılıyor. Son da bu çalışabilir deniyor sürücüsüz olduğu için. 3 sefer deneme sürüşleri yapıldı. En son deneme sürüşü de problemsiz şekilde yapıldı. En geç bu ay sonu açılmış olacak. " dedi.

BİZE ULAŞIN