Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitkamilli Yüzücüler Yarı Finellere Hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 20.3.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Şehitkamilli Yüzücüler Yarı Finellere Hazırlanıyor
Şehitkamil Belediye Spor Kulübü yüzücüleri 21-22 Mart tarihleri arasında Malatya’da yapılacak olan Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final Şampiyonasına hazırlanıyor. Şehitkamil Belediyesi Alleben1 Yüzme Havuzu Genel Koordinatörü Cengiz Bingül, tek hedeflerinin şampiyonada birincilik elde etmek olduğunu söyledi.
21-22 Mart’ta Malatya’da yapılacak Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final Şampiyonasına hazırlanan Şehitkamil Belediye Spor Kulübü yüzücüleri, Alleben1 Yüzme Havuzunda, Genel Koordinatör Cengiz Bingül yönetiminde hazırlıklarını sürdürüyor. Şehitkamilli yüzücülerin tek hedefi şampiyonadan en iyi sonuçla dönmek. Hazırlıklar hakkında bilgiler veren Genel Koordinatör Cengiz Bingül, “Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzu Genel Koordinatörü Cengiz Bingül, Şehitkamil Belediye Spor Kulübü olarak Alleben Yüzme Havuzlarında, 21-22 Mart’ta Malatya’da yapılacak Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final Şampiyonasına en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Ocak ayından bu yana 5 tane önemli yarışlara katıldık. İl ve kulüp olarak Anadolu Yıldızlar Ligi’ne katılmak üzere şuan lider durumdayız. Malatya’da yapılacak şampiyonadan sonra 10-12 Nisan tarihlerinde Mersin’de yapılacak olan yarışlarda inşallah kürsü hedefimiz var. Bu doğrultuda çalışmalarımız aralıksız bir şekilde sürüyor. Bunun yanında Ocak ayından bu yana Şehitkamil Belediye Spor Kulübü olarak yaklaşık 7 tane ulusal şampiyonaya katıldık. İki tanesi Sualtı Sporları Federasyonu, üç tanesi Yüzme Federasyonu ve iki tanesi ise Özel Sporcular Federasyonu yarışlarına katıldı. Sualtı Sporları Federasyonunda Türkiye klasmanında bireysel madalyalarımız, kulüp olarak bayanlarda Türkiye üçüncülüğümüz var. Özel Sporcular klasmanında da aldığımız habere göre, grup şampiyonasında kürsüye çıkan iki sporcumuz, Türkiye finallerine kaldılar. Onlar da 24-26 Nisan’da Samsun’da yapılacak finallere katılmaya hak kazandılar. Çalışmalarımız bu şekilde bizim yazın yaptığımız sporcu tarama çalışmalarının akabinde bütün kış boyunca müsabakalara katılarak, elimizdeki potansiyeli, küçük yaş çocuklarımızı, alt yapımızı, ilgili müsabakalarla, tecrübeli sporcu haline getiriyoruz. Bununla ilgili çok büyük tabanımız var. 450 çocuğumuz 3 farklı branşta ilgili etkinliklerle, su sporlarının gereğini yapıyorlar. Ayrıca bu hafta içerisinde il şampiyonamız var. Oda su topu branşında. İnşallah su topu branşında da güzel bir sonuçla ayrılacağımıza inanıyoruz” dedi.
Malatya’da yapılacak olan şampiyonaya en iyi şekilde hazırlandıklarını dile getiren yüzücüler ise, “21-22 Mart tarihlerinde Malatya’da yapılacak olan Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı Final Şampiyonasına hazırlanıyoruz. Süper bir takımız. Orada ilimizi ve kulübümüzü en iyi şekilde temsil edip, güzel bir sonuçla döneceğiz ve hedefimizde olan Mersin’deki finallere katılmak. Bunun içinde yaptığımız hazırlıklarla yarı finallere en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Şuanda burada olmaktan ve Şehitkamil Belediye Spor Kulübünde bulunmaktan çok mutluyuz. Bizlere her zaman desteklerini sunan Belediye Başkanımız sayın Rıdvan Fadıloğlu’na ve Genel Koordinatörümüz Cengiz hocamıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkamilli Yüzücüler Yarı Finellere Hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN