Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana Numune sağlığın kalesi

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, günde 8 bin hastaya poliklinik, 200 kişiye ameliyat hizmeti veriyor

Giriş Tarihi: 27.5.2013
Adana'nın hızla gelişen Yüreğir ilçesine 2012 başında taşınan Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, verdiği sağlık hizmetinin kalitesi ve ulaştığı yüksek sayılarla sağlık sektöründe öne çıkıyor. Her türlü modern teknolojinin bulunduğu hastanede her gün 8 bin hastaya poliklinik ve yaklaşık bin 700 hastaya acil servis hizmeti sunuluyor. Ameliyathanelerde ise günde 180-200 operasyon gerçekleştiriliyor.

BÜTÜN BRANŞLAR VAR

Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Fethullah Selçuk Moğulkoç ve Başhekim Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan'ın liderliğinde hizmet veren 606 yataklı Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, sağlık sektörünün neredeyse bütün modern donanım imkanları bulunuyor. Hemen hemen her branşın alt ve yan dallarıyla bulunduğu hastane, çok nadiren hastalarını başka bir sağlık kurumuna yönlendiriyor. Kurumda, 285 uzman, 160 asistan ve 14 pratisyen hekim, toplam 2 bine yakın kadrolu ve hizmet alımı yolu ile çalıştırılan 920 personel görev yapıyor.

HİZMET ALANI GENİŞ

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı olarak Çukurova ilçesinde de Seyhan Uygulama Merkezi hizmet veriyor. Toplam 324 yataklı bu kurumda da kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi başta olmak üzere tüm alanlarda sağlık hizmeti veriliyor. Adana Numune öte yandan Alihocalı köyü yakınlarında Suriyeliler için kurulan çadır kente de hizmet götürüyor. Dahiliye, çocuk hastalıkları ve acil birimleriyle çadır kentte yerinde sağlık hizmeti sunan hastane, gerektiğinde hastaları getirerek yatarak tedavi ediyor.

MOTİVASYON YÜKSEK
Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. F. Selçuk Moğulkoç, Sağl��k Bakanlığı'na bağlı olup bölgede sağlık turizmi konusunda tescillenmiş tek hastane olduklarını vurguluyor. Dr. Moğulkoç, bölgede 3'üncü basamak sağlık hizmeti vermek amacıyla hastaneye bölge illerinden hasta geldiğini de belirtiyor. Başhekim Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan da güçlü altyapı ve teknolojik imkanların, hastaları memnun ettiği kadar çalışanları da motive ettiğini söylüyor.

ODALAR KONFORLU
915 yatak kapasitesi bulunan Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hasta odaları, özel kurumları aratmıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana Numune sağlığın kalesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN