Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Örnek ortaklık girişimi dev projeler doğurdu

Ortaklık kültürünün yeşertilmeye çalışıldığı Adana'da samimi arkadaş olan 4 işadamının kurduğu Adana Grup İnşaat AŞ, 4 yılda iki Serapark projesini tamamladı, 3'üncüsünün ise yolu çoktan yarılandı

Giriş Tarihi: 2.6.2013
Adana'da bir araya gelen işadamları Erkan Özçete (Özçete Karo ve Erkan İnşaat), Salih Talay (Zümrüt Kuyumculuk ve Detaş İnşaat), Mehmet S. Geçioğlu (Geçioğlu Kuyumculuk) ve Kemal Topbaş (Adana Çelik Hasır), iş dünyasına örnek olacak bir ortaklık sergiliyor. İşadamlarının, mevcut işleri devam ederken ortak girişim amacıyla kurduğu Adana Grup İnşaat AŞ, 2009'dan bu yana, lüks donanımları ve yeşil alanlarıyla dikkat çeken, nitelikli yaşam alanı sunan Serapark 1 ve Serapark 2 konutlarını tamamladı. Şimdi de Serapark 3 projesinin yarısını tamamlanış durumda.

EŞ ZAMANLI 2 PROJE YAPILDI

Yönetim Kurulu'ndaki Özçete, Talay, Geçioğlu ve Topbaş'ın yanı sıra 5 ortağın daha bulunduğu şirketin ilk fikri, işadamlarının Adana Ticaret Odası (ATO) Meclisi'ndeki görevleri sırasında doğdu. Özçete, Talay, Geçioğlu ve Topbaş, Türkiye'de ve uzun vadede dünyada ses getirecek projeler gerçekleştirmek için birlikte şirket kurmaya karar verdi. Ortaklık kavramına vurgu yapmak için Adana Grup İnşaat adıyla şirketi kuran işadamlarının ilk projesi Türkmenbaşı Bulvarı'ndaki Serapark 1 konutları oldu. 128 konut ve konutlardan bağımsız olarak toplam 12 bin metrekare alana sahip 29 işyerinin bulunduğu site, 21 bin 464 metrekarelik arsa üzerine kuruldu. Geçtiğimiz yıl tamamlanan ve tamamı satılan siteyle yaklaşık eş zamanlı olarak İzzet Begoviç Bulvarı'nda. 82 dairelik Serapark 2 konutları yapıldı.

ÜST SINIF KALİTE ÖRNEĞİ
Firma, geçtiğimiz yıl ise Öğretmenler Bulvarı'nda Serapark 3 konutları için harekete geçti. İnşaatı devam eden ve 2014'ün Eylül ayında tamamlanması planlanan Serapark 3 konutları 3 blokta 66 daire ve bağımsız 15 işyerinden oluşuyor. Arsa büyüklüğü 14 bin 289 metrekare olan proje, üst sınıf konutlarıyla dikkat çekiyor. A Blok'ta 240 metrekare, B Blok'ta 300 metrekare, C Blok'ta ise 360 metrekare brüt alana sahip konutların bulunduğu proje, içinde yaşayacak olanlara her türlü konforu sağlıyor. Firma, her daire için 2 otoprak yeri taahhüdüyle bile farklılığını ortaya koyuyor. Öte yandan daireler akıllı ev sistemi, mantolama, merkezi ısıtma gibi özellikleriyle teknik olarak kullanıcılarını kalitenin üst seviyelerine taşıyor.

HER TÜRLÜ LÜKS VAR

Serapark 3 konutlarında bulunan özelliklerden bazıları şunlar: Klima tesisatı, sessiz su borusu sistemi, sitenin tamamında (daire içleri dahil) jeneratör, çevre düzenlemesi ve peyzaj uygulaması, çocuk oyun alanları, açık-kapalı havuz, çocuk havuzu, güneşlenme terasları, havuzbaşı kafeterya, basketbol ve voleybol sahaları, mini çim futbol sahası-golf sahası, sauna, fitness ve toplantı salonu, buhar odası, Türk hamamı, cep sineması, kütüphane, geniş teras, çift banyo, 7'li ankastre (fırınocak- davlumbaz-bulaşık makinesi-buzdolabı- mikrodalga fırın-çöp öğütücüsü), fransıt balkon, kat bahçesine cam balkon uygulaması, fransız balkon, asma tavanlarda gizli ışık uygulaması, gizli para kasası

"EN İYİ FİRMALARLA ÇALIŞIYORUZ"

Adana Grup İnşaat ortaklarından Erkan Özçete ve Salih Talay, kurumsallaşma adına çalışmalarını sürdürdüklerini, önemli aşama kaydettiklerini söyledi. Özçete ve Talay, firma olarak inşaatlarda yüklenici firmalarla faturalı olarak çalıştıklarını, bunun da inşaat sektöründe kurumsallaşmanın ilk basamağını oluşturduğunu kaydetti. Şirket ortakları "Kendi sektörlerinde en iyi firmalarla çalışıyoruz. Maliyetlerimiz artsa da bunun karşılığını alıyoruz. Proje günü gününe ilerliyor ve kaliteden taviz verilmiyor. Projemize hizmet ve ürün sağlayan firmaların çalışanlarının sigorta ve işgüvenliği gibi konularında en küçük aksama olmuyor" diye konuştu. Özçete ve Talay, Türkmenbaşı Bulvarı civarındaki gelişmeye dikkat çekerek, Adana'nın yeni ve modern yerleşim alanlarının artık bu bölge olduğunu vurguladı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örnek ortaklık girişimi dev projeler doğurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN