AKİB'in ihracat liderlerine ödül

Giriş Tarihi: 3.7.2013

Akdeniz İhracatçı Birlikleri ihracat rekortmenlerine, bakanlar Zafer Çağlayan ile Fatma Şahin'in de katıldığı törenle ödül verdi

Mersin'de Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) ihracat rekortmenleri ödüllendirildi. AKİB hizmet binasında düzenlenen törende, firma temsilcileri ödüllerini Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun elinden aldı. Bakan Zafer Çağlayan törende yaptığı konuşmada "Yapılan ihracat, Türkiye'nin tanınırlığını artırmakla kalmayıp aynı zamanda Türkiye'ye avro bölgesinden olumlu şekilde ayrıştıran bir özellik kazandırıyor. Türkiye'deki işsizlik rakamları, avro bölgesinin altında olmuştur. Bu konuda ihracatın önemli payı var. Türkiye ekonomisi ilk çeyrekte yüzde 3 büyüme başarısı gösterdi. Avrupa'da 4 milyon kişi işini kaybederken, Türkiye 4 yılda 5 milyon 200 istihdam yaratan bir ülke oldu" dedi.

"KAPTAN ÇAĞLAYAN"
Vali Güzeloğlu ise ihracatın ülkenin kalkınmasında vazgeçilemez derecede büyük bir önemi olduğunu belirterek, "Ekonominin gelişmesine kattığı değerler kadar, Türkiye'nin uluslararası alanda kendi iddiasını her kesime taşımasında çok büyük manevi değeri var. Ülkemizin gelişmesine katkı koyan işadamlarına ve Türkiye'nin ihracat gemisinin kaptanı Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a teşekkür ediyorum" dedi. Törende, AKİB bünyesinde yer alan 8 birlikten ilk 5'e giren firmalar ödüllendirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AKİB'in ihracat liderlerine ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN