Melek ile Serhat'ın sekiz şahitli nikâhı

Adana'nın güzel kızı Melek Aydın (Ramoğlu) ile yakışıklı bekarı Serhat Ramoğlu, muhteşem bir kır düğünü ile yaşamlarını birleştirdi. Genç çift balayı için Bali Adaları'nı seçti

Giriş Tarihi: 4.7.2013
SABAH Gazetesi Adana Temsilcisi Ersin Ramoğlu'nun diş hekimi oğlu Serhat Ramoğlu ile Çukurova Üniversitesi Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın'ın diş hekimi kızı Melek Aydın (Ramoğlu), muhteşem bir kır düğünü ile yaşamını birleştirdi. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Kızılay eski Genel Başkanı Tekin Küçükali, Yakındoğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Mutahhar Ulusoy, Doç. Dr. Oğuz Ozan ve diş hekimi Zeynep Hizan'in şahitliğini yaptığı nikahı Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk kıydı.

ÇİÇEK BAHÇESİNE DÖNDÜ
Kaktüskent'te düzenlenen kır düğünü için mekan adeta gelinlik kız gibi süslenmişti. Düğünün başlamasına çok az bir süre kala Huriye-Ersin Ramoğlu ve Hülya-Kadir Aydın çifti, şık bir misafirperverlik örneği göstererek konuklarını kapıda karşıladı. Konuklar, düğüne davetlilerin gönderdiği çelenklerle çiçek bahçesine dönen kırmızı halı serilmiş yolda ilerlerken, organizasyon firmasının görevlileri tarafından karşılanıp kendilerine ayrılan yerlere oturdu. Gelin ve damat konukları çok bekletmedi ve saat 21.00'de nikah masasında yerini aldı. Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk'ün, sorusuna Melek ve Serhat çifti, hayatlarının en anlamlı "Evet"i ile yanıt verdi. Nikah şahitlerinin defteri imzalamasından sonra Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, nikah cüzdanını gelin hanıma teslim etti. Genç çift sahnelerimizin sevilen sesi Lal'in enfes bir parçası eşliğinde ilk dansını yaptı.

Balayı Bali Adaları'nda
Huriye-Ersin Ramoğlu ve Hülya-Kadir Aydın çifti, akraba olmanın mutluluğunu yaşarken, bekar olan diğer çocuklarının da bir an önce mürüvvetini görmenin beklentisi içine girdiler. Rüya gibi bir düğünle dünyaevine giren Melek-Serhat Ramoğlu çifti balayı için Bali Adaları'nın yolunu tuttu. Bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan tüm dostlarına, arkadaşlarına ve ailelerine teşekkür eden genç çift, "Biz çok mutluyuz. Darısı bekar olan arkadaşlarımızın başına" dediler. Bu arada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, düğüne birer kutlama telgrafı gönderdiler.

Düğüne katılan davetliler
Melek ve Serhat Ramoğlu çiftinin düğününe Yakındoğu Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Günsel, Başkan Yardımcısı İlhan Günsel, Bahçeşehir Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Danışmanı Osman Öztürk, Sabah Gazetesi Mali Grup Başkanı Metin Ergen, Haber Koordinatörü Şaban Arslan, İzmir Temsilcisi Ünal Ersözlü, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Mustafa Tuncel, Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, MERTİD Başkanı Hamit İzol, Gündoğdu Eğitim Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gündoğdu, Final Dershanesi Kurucu Genel Müdürü Şevket Ertem gibi isimler katıldı.

Kemençenin sihirli sesi
Damat tarafı Karadenizli olunca horon elbette kaçınılmazdı. Trabzon'dan özel olarak getirilen horon ekibi gösterisini yaparken, "ölüyü dirilten alet" olarak algılanan kemençenin tellerinden süzülen kıvrak müzik, davetlileri de coşturmaya yetti. Bu gösterinin ardından bir de modern dans gösterisi sergilendi. Gelin hanımın erkek kardeşi Alkım Aydın ve arkadaşlarının salsa gösterisi ilgiyle izlendi. Melek ile Serhat, beş katlı nikah pastasını tüm konukların alkışları arasında kesti ve ilk dilimi birbirlerine ikram etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melek ile Serhat'ın sekiz şahitli nikâhı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN