Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anestezi teknikeri ölümü enjekte etti

Giriş Tarihi: 11.7.2013

Adana'da anestezi teknikeri olarak çalışan Ayşe Şen, tayin olması için nikah bile kıydığı sevdiği adamın baskılarına dayanamayarak yaşamına son verdi

Adana'da Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi'nde anestezi teknikeri olarak görev yapan 27 yaşındaki Ayşe Şen'in bunalıma girerek yaşamına son vermesi sevenlerini üzdü. Genç kızın ölmeden önce yazdığı, "Sizi yordum, ben de yoruldum" şeklindeki not üzerine konuşan baba Nezir Şen, "Kızım Ramazan S. ile evlenmeyi düşünüyordu. Tayin olması için nikah bile yaptı. Ancak damadım olacak adamın baskılarına dayanamadı ve hayatına son verdi. Ramazan kızımın hayallerini yıktı" dedi.

GÖRÜCÜ USULÜYLE NİŞAN

Başkent Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Anestezi bölümünden mezun olan Ayşe Şen, Hatay'da bir hastanede çalıştıktan sonra 4 ay önce Adana Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi'nde işbaşı yaptı. Iğdır'da Sivil Savunma Müdürlüğü'nde çalışan Ramazan S. ile görücü usulü ile tanıştı ve kısa süre sonra nişanlandı. Ramazan S., Adana'ya tayinini çıkartabilmek için Ayşe Şen ile nikah kıydı. Düğün tarihi 3 Eylül olarak kararlaştırıldı. İddiaya göre Ramazan S., Adana'ya tayin olduktan sonra çok değişti. Ayşe'ye adeta hayatı zindan eden Ramazan, "Her yere gitmeyeceksin, maaş kartını bana vereceksin, ayda 200 lira harcayacaksın" diye baskı kurmaya başladı. Bu durumdan çok etkilenen Ayşe, 5 Temmuz günü işyerinden izin alarak Seyhan Nehri kıyısındaki Dilberler Sekisi'ne gitti ve önceden hazırladığı iğneyi koluna enjekte etti. Vatandaşların bildirmesi üzerine olay yerine gelen polis genç kızın cansız bedeni ile karşılaştı. Çantasında da, "Sizi yordum, ben de çok yoruldum" yazılı not buldu.

Cenazeye katılmadı

Otopsiden sonra Ayşe Şen, sevenlerinin gözyaşları arasında Karslı Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verildi. Cenazeye Ramazan S.'nin katılmadığı görüldü. Acılı baba Nezir Şen, "Kızım Ramazan'ın baskısı yüzünden canına kıydı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anestezi teknikeri ölümü enjekte etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN