Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sırrıberk ARSLAN: Aynaya bakın beyler!

Giriş Tarihi: 1.11.2013
Kahramanmaraş'ta yeni açıklanan 12 Şubat ve Dulkadiroğlu ilçeleriyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığına soyunanları gördükçe aklıma nedense 'yağmurun arkasından çıkan mantarlar' geliyor ve kahkahalarla gülüyorum.
Gülüyorum çünkü ben de biliyorum ki gülmek dostlara en güzel armağan, düşmanlara ise vurulacak en asil darbedir.
AK Parti'den aday adayı olarak ortaya çıkan birçok ismin, aynanın karşısına geçip "Sayın Başbakan beni niye aday göstersin, benim bu şehirdeki mesleki, ticari, siyasi ve kişisel itibarım ne? Kahramanmaraş halkı önündeki sicilim ne kadar temiz?" diye kendilerine soru sorumaları gerekmez mi diye düşünüyorum. t Kahramanmaraşlı nasıl bir belediye başkanı istiyor biliyor musunuz?
Hayır. Bilmiyorsunuz.
O zaman iyi dinleyin… Kahramanmaraşlı, liderlik vasıflarına haiz, yaşamında zikzak yapmayan, çalmayan, çaldırmayan, yemeyen, yedirmeyen, kısa sürede onlarca milyonluk servete sahip olmamış, ufku açık, ileriyi görebilenlerin belediye başkanı olmasını istiyor.
Kahramanmaraşlı, adı hiçbir şekliyle şaibeye karışmamış, siyasi misyon ve vizyon yeteneği olan, kent bilincine sahip, oturacağı koltuğu ne göbeği, ne milyonluk mal varlığı, ne de geçmişinden geleceğine uzanan şaibesiyle değil, akademik kariyeri, bu şehirdeki itibarı, bilgi ve donanıma sahip, çete değil ekip kuracak, karakteriyle dolduracak kişi arıyor.
Mesela soralım.
Sayın Mehmet Sabancı'ya, Sayın Ahmet Arıkan'a, Sayın Mustafa Buluntu'ya, Sayın Mustafa Özsoya'a, Sayın Fahri Yiğitoğlu'na, Sayın Muzaffer İşbilir'e, Sayın Hasan Kara'ya ve diğerlerine… Sayın Başbakanımızın sizi aday göstermesi için, siz de olup diğer adayda bulunmayan hangi özellik var? Parti sizi niçin aday yapsın?
Vatandaş niye size oy versin? Lütfen aynaya bir bakın beyler. Bakın da görün. Görün ki, yakında gördüklerimi yazdığımda şok olmayın.
Haaa! unutmadan, aklınızdan 'Aday olamazsam da, Sayın Mustafa Poyraz Büyükşehir Belediye Başkanı olursa, en kötüsünden bir daire başkanlığı veya büyükşehir meclis üyeliği kaparım' diyorsanız size küçük bir önerim var.
Kentimizde gribal enfeksiyon salgını kol geziyor.
Havalar daha da soğuyacak.
Aman sıkı giyinin, üşütmeyin.
Ne olur ne olmaz… Hepinize hayırlı cumalar…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sırrıberk ARSLAN: Aynaya bakın beyler!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN