Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orva'nın çikolataları altın kadar değerli

Giriş Tarihi: 31.1.2014

Gaziantep'te Derya Soysal ve Şeyda Karagülle tarafından "Altın kadar değerli" sloganıyla kurulan Orva Butik Çikolata, 30 farklı çeşidiyle ağzının tadını bilenlere hizmet veriyor

Derya Soysal ve Şeyda Karagülle'nin "Altın kadar değerli" sloganıyla yola çıkmasıyla kurulan Orva Butik Çikolata büyük ilgi görüyor. 30 farklı çikolata çeşidinin özel olarak üretildiği Orva'nın kuruluş serüveni, tam bir çikolotakolik olan Derya Soysal'ın istediği kalitede ve tatta çikolata bulmakta zorluk çekince arayış içine girmesi ve tesadüfen el yapımı çikolata yapan bir butik çikolata dükkanın sahibi ile tanışmasıyla başlıyor.

HER ŞEY BİRİNCİ KALİTE
Çocukluk arkadaşı Şeyda Karagülle ile birlikte el yapımı çikolata yapmaya karar verince İstanbul ve yurtdışında araştırma yaptıklarını kaydeden Soysal, "Çikolata yapımıyla ilgili olarak kurs ve eğitimler aldık. Özel şeflerden aldığımızın eğitimlerin ardından Boğaziçi Üniversitesi Kadın Girişimci Yönetici Okulu'na gittik, KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimine katıldık ve işyerini açmaya karar verdik. İşletme olarak imalaat ve sunumda herşeyin birinci kalitede olmasına özen gösterdik. 'Orva' Fransızca bir kadın ismi, anlamı da 'Altın kadar değerli' demek" diye konuştu.

İSTENEN ÖLÇÜDE YAPILIYOR
30 farklı çeşitlerinin bulunduğunu söyleyen Soysal, "Açık mutfakta hizmet vererek üretim kalitemizi ve hijyen anlayışımızı müşterilerimizle paylaşıyoruz. Çikolatalarımızın hammaddesini Belçika, meyve pürelerini ise Fransa'dan getirtiyoruz" dedi.

HEDEF ŞUBELEŞMEK
Uzun vadeli planlarının firmalarını büyüterek franchising yöntemiyle yeni şubeler açmak olduğunu belirten Soysal, "Merkezi üretim olarak burada hizmet vermeye devam edeceğiz, isim hakkı olarak farklı şubeler olmasını istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orva'nın çikolataları altın kadar değerli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN