Kurtuluş coşkusu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl ilkini organize ettiği 12 kilometrelik 'Kurtuluş Halk Koşusu' büyük ilgi gördü

Giriş Tarihi: 9.2.2015
Kurtuluş coşkusu
Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü kutlamaları kapsamında bu yıl ilki düzenlenen Kurtuluş Halk Koşusu büyük ilgi gördü. Tarihi Ceyhan Köprüsü'nden başlayıp Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye binası önünde sona eren 12 kilometrelik koşuya 300 kişi kalırken startı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç verdi.

İLGİ BÜYÜKTÜ
Vali Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aliihsan Kabakçı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Ağır, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ başta olmak üzere yüzlerce vatandaş kurtuluş coşkusunu yaşadı.

ANLAMLI BİR KOŞU
Vali Güvençer; "Kahramanmaraş'ın milli mücadelede kıvılcımı ilk başlatarak bir destan yazan şehir olduğunu hepimiz biliyoruz. Büyükşehir belediyemiz düzenlediği bu koşu çok anlamlı oldu" dedi. Koşu sonunda Mustafa Kılıç birinci, Mustafa Barlı ikinci ve Cuma Can Öksüz ise üçüncü oldu. Ödülleri Milletvekilleri Necdet Ünüvar, Sevde Bayazıt Kaçar ve Vali Mustafa Hakan Güvençer verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtuluş coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN