Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gözler Çukurova Yapı Zirvesi'nde

Dünyanın ve Türkiye'nin en ünlü kent plancıları ile mimarları Adana'da buluşuyor. Bu yıl ilki düzenlenecek olan zirvede Çukurova'nın geleceği masaya yatırılacak

Giriş Tarihi: 18.2.2015
Gözler Çukurova Yapı Zirvesi'nde
Home&Office Concept Dergisi ve Öncül Sefa İletişim Hizmetleri işbirliğiyle düzenlenen 1'inci Çukurova Yapı Zirvesi bugün yapılıyor. Dünyaca ünlü kent plancısı mimar Sidney Rasekh ve 2014 yılın en çok konut satan NEF'in marka kurucusu Erden Timur'un da bulunduğu birçok önemli isim zirveye konuşmacı olarak katılacak.

SEKTÖRÜN KALBİ

Zirve ile müteahhit, mimar, iç mimar, yapı malzemesi üreticileri- satıcıları, yapı sektörünün profesyonellerinin yerel yöneticiler ve sektör temsilcilerinin bir araya geleceğini belirten Home&Office Concept Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Öncül, yapı sektörünün özellikle son 10 yılda, tüm Türkiye'de olduğu gibi Çukurova bölgesinde de önemli bir atılım gösterdiğini açıkladı.

DEĞİŞİM İZLENMELİ

Mimari, yapı teknolojileri ve malzemeleri, çevre, kentleşme, sosyal ve kültürel altyapı gibi konularda dünya ölçeğinde çok hızlı gelişim ve değişimler yaşandığını ifade eden Öncül, "Bu değişim ve gelişimin yakından izlenmemesi durumunda, çok uzak olmayan bir gelecekte çözümü zorlaşan sorunlarla karşı karşıya kalacağımız aşikardır" dedi.

GELECEĞİ TARTIŞACAKLAR
Çukurova Yapı Zirvesi'nde, yapı sektörünün tüm taraflarının, bir araya gelerek, sektörün bugününü ve yarınını konuşacağını vurgulayan Öncül, "Sektörün uzmanları, mimariden teknolojiye, kentleşmeden çevreye kadar yapı sektörünün tüm bileşenlerindeki ulusal ve global ölçekteki riskleri, fırsatları, gelişmeleri masaya yatıracak, yeni trendleri bölgemize taşıyacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözler Çukurova Yapı Zirvesi'nde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN