Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantepli sanayici 'denge'den umutlu

Gaziantepli sanayiciler doların küresel ölçekte artışı ve bölge ülkelerindeki sorunlar nedeniyle ihracatta yaşanan azalmanın avro-dolar paritesinin dengeye binmesiyle sona ereceğine inanıyor.

Giriş Tarihi: 3.4.2015
Gaziantepli sanayici 'denge'den umutlu
Gaziantep'ten, mart ayında yüzde 5,6 oranında düşüşle 509,8 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi. İhracat rakamlarını değerlendiren Gaziantep Sanayi ve Ticaret odalarının başkanları, ülkede ihracatı en az azalan il olduklarına dikkat çekerek, düşüşün en büyük nedeninin döviz paritesi olduğunu, kilogram bazında artış olmasına rağmen birim fiyatta değer düşüşü olduğunu belirtti.

SIRALAMADA YERİNİ KORUYOR

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, mart ayında en fazla ihracat yapan iller arasında 6'ncı sıradaki yerini koruduğunu hatırlatarak, Türkiye'nin mart ayı ihracatının da yüzde 13,4 gerilediğine işaret etti. Adil Konukoğlu, küresel piyasalardaki risklerin, Türkiye'nin yakın çevresindeki ülkelerdeki iç karışıklığın, son aylarda doların dünya genelinde yükselmesinin ve paritedeki düşüşün ülkenin ihracatını olumsuz etkilemeye devam ettiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantepli sanayici 'denge'den umutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN