Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güneyin gururu MEFA belge aldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'den Ankara'da düzenlenen törende ödül alan MEFA firması Yönetim Kurulu Başkanı Emin Ucuz, "Bu ödül bizi kamçılayacak" dedi

Giriş Tarihi: 5.4.2015
Güneyin gururu MEFA belge aldı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü faaliyetleri açılış toplantısında, yurt dışında en az 200 milyon dolar ve üstündeki ihalelere katılan firmalara ödül verildi. Türkiye'nin dünya çapındaki firmaları arasında yerini alan MEFA İnşaat, İthalat ve İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Emin Ucuz, ödülünü Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'den aldı. Çok mutlu olduğunu söyleyen Emin Ucuz, yurt dışında iş yapmaya devam edeceklerini söyledi.

SIFIR KİLOMETRE

The Green Park Hotel'de düzenlenen toplantıda konuşan Bakan İdris Güllüce, İmar konusunda eleştirel açıklamalar yaptı. İmar Yönetmeliği'ne değinen, İmar Kanunu yamalı bohçaya benzeten Bakan Güllüce, "Herkesi memnun etmek mümkün değil. Ortalama herkesin evet diyebileceği çalıştaylar düzenlenerek bir İmar Yönetmeliği ve sıfır kilometrelik bir İmar Kanunu hazırlayıp, inşallah toplumun huzuruna sunacağız. Çünkü İmar Kanunumuz yamalı bohçaya dönmüş" dedi.

FİRMALARA BELGE

Törende bazı firmalara yurt dışı müteahhitlik belgesi verildi. Yurt dışında yapılan en az 200 milyon dolar ve üstündeki ihalelere girebilme hakkını elinde bulunduran Limak, Çalık Enerji, Yapı Merkezi, Şara, Gülermak ve MEFA firmalarına "Yurt Dışı Yeterlilik Belgesi" verildi. Bakan İdris Sütlüce'den ödülünü alan MEFA Yönetim Kurulu Başkanı Emin Ucuz, "Güney bölgesinden bu belgeyi almaya sadece firmamız layık görüldü. Bu bizi gururlandırdı. Faaliyetlerimizi daha geniş yelpazede devam ettirecek, ülkemizin adını yurt dışında başarıyla temsil edeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güneyin gururu MEFA belge aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN