Hasan Kalyoncu'dan Klinik 27'e ziyaret

Giriş Tarihi: 1.5.2015
Hasan Kalyoncu'dan Klinik 27'e ziyaret
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ile Mütevelli Heyeti Üyesi Dr. Songül Kalyoncu, yeni hizmete giren Klinik 27 Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği'ni ziyaret ederek başarı diledi. Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette mesleki tecrübelerini de anlatan diş hekimi Dr. Songül Kalyoncu, hekim-hasta ilişkilerine verilmesi gereken öneme dikkat çekti.

HEKİMİN BİLGİSİ ÖNEMLİ

Günümüzde sağlık hizmetlerine erişimin kolaylaştığını, kamudan bu alana giderek fazla pay ayrılmaya başlandığını belirten Dr. Kalyoncu, yeni teknoloji ve cihazlara rağmen hekimin bilgi ve tecrübesinin her zaman belirleyici olduğunu kaydetti. Kalyoncu, "Bir diş hekimi ne kadar iyi cihazlar kullanırsa, ne kadar tecrübeli olursa olsun hastasıyla iyi iletişim kuramıyorsa sıkıntı yaşar. Mesleğimizde her şeyden önce hastalarla iyi diyalog kurmak ve onları tedaviye psikolojik olarak hazırlamak gerekiyor" dedi.

GAZİANTEP SAĞLIKTA İLERLİYOR
Üniversite olarak sağlık alanına da yatırım yapmaya başladıklarını, yeni bölümler açtıklarını söyleyen Prof. Dr. Tamer Yılmaz ise, sağlık alanına katkıda bulunmaya devam edeceklerini belirtti. Yılmaz, "Gaziantep sağlıkta önemli bir üs olma yolunda hızla ilerliyor. Diğer bölümlerdeki başarımızı sağlık alanında göstermek istiyoruz. Önümüzdeki dönemde yeni bölümler açacağız. Sizin burada böyle donanımlı bir klinik açmamız çok isabetli olmuş. Üniversite olarak yanınızdayız" diye konuştu.

BÖLGEYLE YAKIN BAĞIMIZ VAR
Misafirlerine ziyaret ve paylaştıkları tecrübeler için teşekkür eden kliniğin hekimleri Uzm. Dr. Dt. Serhat Ramoğlu ve Uzm. Dr. Dt. Melek Ramoğlu çifti ise gerek edindikleri bilgi ve tecrübeler gerekse bölge insanıyla olan yakın bağları nedeniyle Gaziantep'te klinik açarak hizmet etmek istediklerini söyledi. Kliniği gezerek cihazları inceleyen Prof. Yılmaz ve Dr. Songül Kalyoncu, Ramoğlu çiftine bir hat sanatı tablo hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasan Kalyoncu'dan Klinik 27'e ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN