Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektrik kesintisi hayatı felce uğrattı

Giriş Tarihi: 4.8.2015
Elektrik kesintisi hayatı felce uğrattı

Mersin'de meydana gelen elektrik kesintileri, çarşı esnafını kızdırdı. Kimi esnaf dükkanının önünde oturdu, kimisi damacanalarla jeneratöre benzin taşıdı

Mersin'de Çankaya ile Camii Şerif mahallelerinde yaşanan ve yaklaşık 10 saat süren elektrik kesintisi hayatı felç etti. Jeneratörü olan esnaf bidonlarla dükkanlarına benzin taşırken, o kadar şanslı olmayanlar ise mum ışığında müşteri bekledi. Dükkanlarını ve mağazalarını erken saatlerde kapatmak zorunda kalan çarşı esnafı, 'Paramızla rezil oluyoruz' diyerek, hiçbir uyarı yapmadan kesinti uygulayan dağıtıcı firmalar TEDAŞ ile EnerjiSA EPSAŞ'a tepki gösterdi.

DEPOZİTO ALIYORLAR
Çarşı esnafı, elektriklerin kesilmesi nedeniyle yaşadıkları mağduriyeti anlattı. Elektriğin sabah 10.00 sıralarında kesildiğini dile getiren Davut Evirgen, TEDAŞ'a yüklendi. Elektrik abonesi olmak isteyenlerden depozito adı altında ücret alındığını kaydeden Evirgen, "Aboneliği sonlandırmak istediğinde kimse sesini çıkarmıyor. Depozitonu içeride bırakıyorlar. Benim param orada kalıyor. Elektrik sabah kesildi. 80 liralık benzin harcadık. Benim zararımı kim karşılayacak?" dedi.

BİR TERSLİK VAR

Zafer Çelik (35) isimli bir başka esnaf ise 10 senedir elektrik sorunu yaşadıklarını vurguladı. Birçok kez şikayette bulunmalarına rağmen herhangi bir gelişme yaşanmadığını ifade eden Çelik, "Burası da elektriği bize satan da ticari yerler. Kim para kazandığı yeri yenilemek istemez? Bizden aldığı parayla teçhizatlarını yenilesinler ki küçük bir yüklenmede trafo patlamasın. Elektriğimiz kesilmesin. Elektrik fiyatları yükseliyor, verilen enerji kalitesi düşüyor. Burada bir terslik var" şeklinde konuştu.

"PARAMIZLA REZİL OLUYORUZ"
Kesinti yüzünden işlerinin tıkandığını vurgulayan 25 yaşındaki Halil Oral, "Elektrik faturasını bir gün geciktirdiğimizde ikinci gün kesim ekibi geliyor. Faturaları zamanında ödüyoruz. Milletin kaçak kullanım bedeli bizden kesiliyor ama hala mağduruz. Paramızla rezil oluyoruz" ifadesini kullandı. Mum ışığında telefon tamir etmeye çalışan Cezmi Kırboğa ise birçok esnafın elektrik sorunu nedeniyle erken saatte dükkan kapatmak zorunda kaldığının altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektrik kesintisi hayatı felce uğrattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN