Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahır Dağı kayakta marka yer olacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Ahır Dağı Yedikuyular mevkiinde, kayak merkezi çalışmalarına devam ediyor. Tesis bölgenin çekim merkezi olacak

Giriş Tarihi: 31.8.2015
Ahır Dağı kayakta marka yer olacak
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin, Ahır Dağı'nda Yedikuyular mevkiinde başlattığı kayak merkezinin çalışmaları sürüyor. Ahır Dağı'nın doğu kısmında 1850- 2033 rakımları arasında yer alan Yedikuyular Mevkii'nde proje için arazi tahsisleri yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Erkoç, Yedikuyular Kayak Merkezi Projesi içerisinde kayak pistlerinin dışında yaz kış faydalanabilecek Trekking ve Offroad parkurları bulunduğunu söyledi.

PROJELENDİRME BİTİYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; "Hamdolsun ki hizmet alımı imzalanan Yedikuyular Kayak Merkezi'nin, tüm planlamaları tamamlanmış olup projelendirme çalışmalarının sonuna gelindi. Kayak merkezi Dünya Kayak Federasyonu (FİS) kriterlerine uygun şekilde projelendirildi. Rüzgar ve kar analizleri aynı şekilde yapıldı. Kablolu taşıma sistemlerinin projeleri yurt dışında yaptırıldı" dedi.

MESİRE ALANI DA OLACAK

Bölgeye, Kahramanmaraşlıların kayak zevkini yaşayacakları kayak pistlerinin dışında, yaz kış faydalanabilecekleri; içerisinde trekking ve offroad parkurları gibi pek çok aktivitenin yapılabileceği 250 dönümlük mesire alanı yapacaklarını kaydeden Erkoç, "Yedikuyular Kayak Merkezi Projesi'nin Kahramanmaraş'ın geleceği için çok önemli bir proje olduğunu düşünüyorum. Yedikuyular Kayak Merkezi inşallah tüm Türkiye'nin gıpta ile seyrettiği bir proje olacak" dedi.

PALANDÖKEN'DEN DAHA KARLI

Milli kayakçılar ve Kayak Merkezi Planlama uzmanlarıyla arazide etütler yapılarak planlanan Yedikuyular Kayak Merkezi'nin yapılacağı bölge kış turizminin önemli merkezlerinden Erzurum Palandöken'den daha fazla kar alan bir bölge. Güreş sporunda Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu pehlivanlarıyla adını duyuran Kahramanmaraş, Yedikuyular Kayak Merkezi Projesi'nin tamamlandığında sadece kente değil bölgeye hitap edecek bir kayak merkezine kavuşarak, kayak sporunun da önemli merkezleri arasına girecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahır Dağı kayakta marka yer olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN