Beş kişinin ölümüne aşk hikayesi yol açtı

Gaziantep'te 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan aile kavgasının temelinin, bir babanın, kızının başka bir kadın için terk edilmesine gösterdiği tepkiye dayandığı bildirildi

Giriş Tarihi: 15.9.2015
Beş kişinin ölümüne aşk hikayesi yol açtı
Gaziantep'te 10 Eylül'de 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan aile kavgasının 8 zanlısı tutuklandı. Bu arada olayın ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Olayın temelinde, İngiltere'de yaşayan Bilal Akar ve Aynur Polat'ın evliliğinin, bir başka kadın için bitmesinin bulunduğu anlaşıldı. Aynur Polat'ın babası Bozan Bolat'ın, bu durumu hazmedemeyerek Bilal Akar'a sürekli telefonla sataştığı, kavganın bundan çıktığı iddia edildi. Diğer yandan olay sırasında Bozan Polat'ın kendi oğlu Serdar tarafından, Halil Baran Gülmez'in ise cinnet geçiren teyzesi Fatma Polat tarafından öldürüldüğü belirlendi.

KAYINBABA HAZMEDEMEDİ
İddialara göre, İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşayan ve 1 çocukları olan Gaziantepli Bilal Akar ile Aynur Polat'ın arası, Akar'ın başka bir kadına aşık olması nedeniyle bozuldu. Aşık olduğu kadınla evlenmek isteyen Akar, eşinden boşandı. Bu durumu hazmedemeyen kayınbaba Bozan Polat ise telefonla sürekli eski damadına sataştı. Bir başka iddiaya göre Bilal Akar, mal paylaşımı konusunda da eski damadına tepki gösterip, taleplerde bulundu. Aralarında husumet oluşan Akar ve Polat aileleri, bir düğünde karşılaştı. Düğünde başlayan sözlü tartışma kavgaya dönüştü.

HASTANE ÖNÜNDE AİLE SAVAŞI

Düğünde hafif şekilde yaralanan taraflar, tedavileri için gittikleri bir özel hastanede yine bir araya geldi. Bu sırada iki tarafı barıştırmak isteyenler olduysa da aileler arasındaki kavga hastane önünde daha da büyüdü. Pompalı tüfek ve bıçakların kullandığı kavgada Bozan Polat (53), Remzi Akar (49), Mahmut İnce (49), Halil Baran Gülmez (18) ve Ahmet Gülmez (53) ağır yaralandı. Hastaneye tedaviye alınan 5 kişi kurtarılamadı. Ayrıca 3 hafif yaralı hastanede tedavilerinin ardından taburcu edildi. Polis, meydan savaşını aratmayan olayın ardından 8 kişiyi gözaltına aldı.

EN YAKINLARINI ÖLDÜRDÜLER
Zanlılar Fatma Polat, Serdar Polat, Sait Polat, Mustafa İnce, Mustafa Akar, Salih Akar, Abdullah Akar ve Muhittin Akar çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Olayı soruşturan polis, yeni bilgilere de ulaştı. Buna göre, Bozan Polat, kavga sırasında kendi öz oğlu Serdar Polat tarafından öldürüldü. Ayrıca Bozan Polat'ın eşi Fatma Polat'ın, kocasının vurulduğunu görünce bıçakla etrafa saldırdığı, kendi yeğeni Halil Baran Gülmez'i yalvarmalarına aldırmadan boğazını keserek öldürdüğü ortaya çıktı. Ölenlerden Mahmut İnce'nin, düğün salonundaki ilk kavganın ardından tarafları barıştırmak için bir taksi durağında buluşturmak istediği ancak çıkan kavganın kurbanı olduğu belirlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beş kişinin ölümüne aşk hikayesi yol açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN