Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıkamıyorsan ben yıktırırım

Mahkeme kararına rağmen kaçak binayı yıkmayan Mezitli Belediye Başkanı CHP'li Neşet Tarhan'a 'hodri meydan' diyen Halit Şimşek, "Sen yıkamıyorsan izin ver ben yıkayım" dedi

Giriş Tarihi: 20.10.2015
Yıkamıyorsan ben yıktırırım
Mersin'in Mezitli ilçesine bağlı Viranşehir Mahallesi'nde kamu malına ait arsaya yapıldığı için mahkemenin 'yıkım' kararı verdiği ve ruhsatını iptal ettiği kaçak binanın yıkılmamasına tepkiler artıyor. Mahkeme kararını yerine getirmeyen CHP'li Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın, "Yıkım için bir milyon lira lazım, bizim öyle bütçemiz yok" şeklindeki açıklamasına öfkelenen Şimşekler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halit Şimşek, "Neşet Başkan, yıkamıyorsan izin ver ben yıkayım. Belediyenin kasasından beş kuruş çıkmasın" dedi. Şimşek, binanı yıkılmasından sonra CHP'li Başkan'ın şerefi ile istifa etmesi gerektiğini de vurguladı.

RUHSATLARI İPTAL ETTİ

Müteahhit Mazlum Pektaş'a ait kaçak binanın neden yıkılmadığını Mersin halkının çok merak ettiğini belirten Halit Şimşek, "Danıştay tarafından da onaylanan mahkemenin yıkım kararını yerine getirmeyen CHP'li Başkan, kaçak binanın altındaki lüks işyerlerine de ruhsat vermiş. Konu gündeme gelince verdiği ruhsatları iptal etmiş. Duyduğumuza göre CHP'li Başkan, müteahhit Mazlum Pektaş'tan 600 bin liraya lüks bir daire satın almış. Mersin'de başka inşaat şirketi yokmuş gibi inşaatını yıkamadığı müteahhitten daire alması hiç şık değil" diye konuştu.

"MOLOZLARINI DA TAŞIRIM"
Başkan Neşet Tarhan'ın "Binayı yıkmak için bir milyon liraya ihtiyaç var. Bütçemiz yeterli olmadığı için yıkmıyoruz" dediğini öne süren Halit Şimşek, "Bana izin versinler yıkım işini gerçekleştireyim. Kaçak bina yıkılsın, Mersin kötü bir görüntüden kurtulsun. Mahkeme kararını yerine getirmeyerek suç işleyen Neşet Tarhan da suç işlemekten kurtulsun. Hodri meydan diyorum. Bütün masraflarını Şimşekler Grup olarak karşılayacağım. Molozlarını bile taşıyacağım" şeklinde konuştu. Yıkım işinden sonra Neşet Tarhan'ın basın toplantısı düzenleyip lüks daire aldığı müteahhit Mazlum Pektaş'ın kaçak binasını neden yıkamadığını kamuoyuna anlatmasını ve istifa etmesini isteyen Halit Şimşek sözlerini şöyle sürdürdü: "Binasını yıkmadığı müteahhit ile arasında çıkar ilişkisi olduğunu düşündüğüm için Neşet Tarhan hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundum. Mazlum Pektaş'tan milyonluk lüks daireyi nasıl aldığını ispatlamasını istedim. Karşıma çık halkın önünde hesaplaşalım diyorum ama hiçbir yere çıkmıyor. Çünkü belgelerle konuşacağımı biliyor."

TARHAN İSTİFA ETMELİ

Mersin Otogar işletmeciliğini de yapan Halit Şimşek, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile neden bu kadar uğraştığını da şöyle anlattı: Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız otogar sözleşmesinde 4 ay kira ertelemesi vardı. Benim kiram 2'nci ayda başlamıştı. 2 aylık süre mecliste görüşülecekti. MHP'li üyeler destek verdi. Şoförler Odası Başkanı Veysel Sarı Başkan Tarhan'ı arayıp destek vermesini istedi. O da bize bir üye yönlendirdi. O kişi kira ödememin 4. Aydan başlaması için benden önce 200 bin euro, daha sonra 200 bin lira istedi. Bu rüşvet talebini savcılığa bildirdim. Ayrıca meclis üyeleri, Başkan Neşet Tarhan'ın binanın kaçak olduğunu mahkemenin tescillemesine rağmen yıkmamak için meclisten imar değişikliği ile karar çıkartabilmek için gayret gösterdiğini söylüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıkamıyorsan ben yıktırırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN