Safran üreticisine devlet desteği

Giriş Tarihi: 10.11.2015
Safran üreticisine devlet desteği
Altın gibi değerli olan safran bitkisinin, Hatay'ın Yayladağı ilçesinde yaygınlaştırılması için çalışma başlatıldı. İlçede yıllardır üretilen ancak, pek bilinmeyen safran üretiminin tanıtılması ve daha da yaygınlaştırılması için Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, safran üreticisini eğitim ve materyal olarak desteklemek için düğmeye bastı.

HATAY MÜSAİT

Yayladağı'nın Şenköy Mahallesi'nde 20 yıldır eşi Fikriye Kahraman ile birlikte evinin küçük bahçesinde Safran yetiştiren Mehmet Yıldırım'ı ziyaret eden Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın Tüfekçi, Hatay'ın diğer bitkisel ürünlerin yanı sıra tıbbi ve aromatik bitkiler açısından da müsait bir arazi yapısına sahip olduğunu açıkladı.

TOHUMLAR DAĞITILDI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile "Tıbbı ve Aromatik Bitkileri Geliştirme Projesi" kapsamındaki çalışmaların sürdüğünü açıklayan Tüfekçi, "Bu yıl 3 ilçemizde 3 çiftçimize yaklaşık 100 kilogram civarında safran bitkisi tohumu dağıttık. Üreticilerimiz safran yetiştirmeye karar verdiğinde müdürlüğümüz personelleriyle irtibata geçmelerini istiyoruz " diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Safran üreticisine devlet desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN