Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tulumba Bat-Çık'ta çalışmalar bitiyor

Giriş Tarihi: 21.12.2015
Tulumba Bat-Çık'ta çalışmalar bitiyor
Mersin'in trafik sorununu büyük ölçüde rahatlatacak olan Tulumba Bat-Çık Projesi'nde sona yaklaşıldı. Yağmur suyu tahliyesinde kullanılacak olan pompa istasyonlarının montajı devam ederken, yakında trafiğe açılacak olan alt geçidin asfaltlama çalışmalarına başlandı. Teknik altyapı çalışmaları da hızlandı. Yağmur suyu tahliyesinde kullanılacak toplam 3 modüler sistem ve 9 pompadan oluşan istasyonların montajına başlandığı bildirildi.

ÜÇ POMPA ÇALIŞACAK
Bat-Çık inşaatının kuzeybatı - güneydoğu yönlerinde ve Silifke Caddesi girişinde üç tanktan oluşan modüler sistem pompa istasyonu, köprü altında biriken yağmur sularını, yağmur suyu tahliye kanallarına taşıyarak su birikmesinin önüne geçecek. Her bir pompa saatte 360 metreküp suyu yağmur suyu drenaj kanallarına taşırken, iki pompa saatte 720 metreküp su boşaltabilecek.

EKİPLER HİÇ DURMUYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 3 Ocak 2016'da kuzey-güney yönünde yürütülen çalışmaların tamamlanarak trafiğe açılacağını ifade ederek, "Tulumba BatÇık'ta sona yaklaştık. Çevre esnafımızın ve sürücülerimizin yaşadığı sıkıntıları iyi biliyor, yakından takip ediyoruz. Mersin trafiğinin nefes alması adına ekiplerimiz 24 saat çalışıyor. İnşallah yakın zamanda projeyi tamamlayarak ilk etapta kuzey-güney yönünü araç trafiğine açacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tulumba Bat-Çık'ta çalışmalar bitiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN